Здоров'я

4 несподівані причини підвищеного ризику раку шкіри

Крім володіння блідою шкірою, світлим волоссям і обгорілими до кольору омара плечима, науковці називають і інші аспекти підвищеного ризику раку шкіри. Не забувайте користуватися сонцезахисними засобами!

4 неожиданные причины повышенного риска рака кожи

Біле вино

Не хочемо псувати вам задоволення, але згідно з дослідженням, опублікованим у журналі «Епідеміологія і профілактика раку», кожен келих білого вина в день пов’язують з 13% підвищенням ризику меланоми. Вчені припускають, що причиною є ензим ацетальдегід, що ушкоджує ДНК, і який міститься в усіх алкогольних напоях, але особливо — в білому вині. Просте рішення: віддавайте перевагу червоному вину, яке, на думку вчених, набагато рідше сприяє утворенню меланоми завдяки високому рівню антиоксидантів.

Папіломавірус людини

Дослідження, опубліковане в Британському журналі медицини, виявило взаємозв’язок між штамами папіломавірусу людини і поширеністю сквамозних карцином — немеланомного раку шкіри. Носії більшого числа штамів папіломавірусу володіють і підвищеним ризиком появи сквамозних карцином. Якщо ви не знаєте, що ви є носієм папіломавірусу людини, це варто перевірити.

Руда рідня

Нове дослідження в журналі Nature Communications показало, що навіть володіння геном, відповідальним за руде волосся — то є наявність кровних родичів з цим кольором волосся — на 42% збільшує ризик розвитку раку шкіри, пов’язаного з дією ультрафіолету, в порівнянні з людьми, які не володіють геном «рудизни» .

Сік цитрусових

1,5 і більше склянок апельсинового або грейпфрутового соку в день підвищують ризик меланоми на 36%. Це відкриття вчені опублікували в Журналі клінічної онкології, підозрюючи у підвищенні ризику те, що цитрусові фрукти багаті псораленом і фурокумарином, речовинами, що роблять шкіру більш сприйнятливою до дії сонячного світла.

Натхнення: zdorovie.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button