Людина

Вчені розкрили основний фактор вікового набору ваги

Шведським фахівцям спільно з французькими колегами вдалося з’ясувати основний фактор вікового набору ваги. За результатами дослідження вчені визначили, що вирішальна роль відведена ліпідному обміну. Наукова праця опублікована в журналі Nature Medicine.

Експерти провели дослідження жирових клітин у 54 жінок і чоловіків в середньому за 13 років. У цей період у всіх випробовуваних, незалежно від набору або втрати ваги, відбувався спад обміну ліпідів у жировій тканині. Ліпідний обмін — швидкість видалення або збереження ліпіду (або жиру) в жирових клітинах. Дослідниками був вивчений цей показник у понад 40 жінок, які перенесли баріатричну операцію. Виявилося, що швидкість обміну ліпідів впливає на утримання ваги в період 4-7 років після вищезгаданої маніпуляції. Дослідження показало: у тих спостережуваних, які мали невисокий показник до операції, була здатність збільшення свого ліпідного обміну та збереження втрати маси тіла.

Слід зазначити, що у попередніх наукових роботах було з’ясовано: прискорення ліпідного обміну в жировій тканині можливо при збільшенні навантаження. Результати нових досліджень підтверджують вищесказане ідею і вказують на те, що при довгострокових операціях зі зниження маси тіла показники зростатимуть, якщо поєднувати їх з фізичною активністю.

Кнопка «Наверх»
Закрыть