Людина

Буденні суперздатності нашого тіла

Тіло людини – механізм дивовижної складності. Про це було відомо завжди, але сучасні медичні дослідження лише підтверджують це, регулярно постачаючи нас новими фактами, які здаються не просто дивними, а по-справжньому чудовими. У деякі з них важко повірити, але всі вони відбуваються всередині вас прямо зараз.

foto_cikavosti_26.07.2014-09_resized

– У людському тілі стільки кровоносних судин, що їх загальної довжини вистачило б для того, щоб обернути Землю два з половиною рази.

– Око людини настільки чутливе, що якби Земля була плоскою, ви могли б побачити вогник свічки за тридцять кілометрів.

Читайте також: 5 способів обдурити свій організм 

– Нервові імпульси рухаються з мозку зі швидкістю 350 кілометрів на годину, що швидше болідів Формули 1.

– Коли ви червонієте, ваш шлунок червоніє разом з вами.

– Мозок людини здатний візуально сприйняти до 1000 слів на хвилину.

– Всередині пупка мешкають десятки тисяч бактерій, маючи власну екосистему.

– Коли людина закохана, вона отримує викид нейромедіаторів і гормонів, які схожі за дією з наркотичними засобами. Це
призводить до збільшення частоти серцевих скорочень, втрати апетиту, сну і сильного хвилюванню.

– Люди здатні бачити ультрафіолетове випромінювання, але воно фільтрується за допомогою кришталика ока. Деякі люди, що перенесли операцію на кришталику, здатні бачити ультрафіолетовий спектр неозброєним поглядом.

– Доросла людина складається з 7,000,000,000,000,000,000,000,000,000 (7 октиліонів) атомів. Для порівняння, у всій галактиці близько 300 000 000 000 (300 мільярдів зірок).

– Наші м’язи насправді неймовірно могутніші, ніж вони здаються. Сила людини обмежена, для того, щоб захистити сухожилля і м’язи від пошкоджень. Це обмеження може зняти викид адреналіну, під час якого деякі люди можуть піднімати багатотонні валуни або автомобілі.

– Люди, краще за інших істот пристосовані до бігу на далекі дистанції, але рідко використовують це вміння. Навіть чотириногі спринтери – тваринного світу витрачають на біг набагато більше енергії, ніж це виходить у людини.

– За тридцять хвилин людське тіло випромінює стільки тепла, скільки вистачило б для того, щоб закип’ятити літр води.

– У нас на тілі така кількість волосся, як і у шимпанзе. Але більшість з нього не несуть жодної практичної задачі і, часто,
практично непомітні.

Читайте також: Унікальна і реалістична подорож по людському організму разом з XVIVO

– Людські кістки дуже міцні. Шматок кістки розміром із сірникову коробку може витримати тиск в десять тонн без особливих ушкоджень.

– Якби людський мозок був комп’ютером, він міг би виконувати 38 тисяч трильйонів операцій в секунду. Найпотужніший суперкомп’ютер у світі BlueGene, може видати показник у 0,002% від цієї цифри.

– На кожний доданий кілограм жиру або м’язів, організм створює десять кілометрів нових судин.

– Один сперматозоїд містить запас інформації, який оцінюють в 37, 5 мегабайт. Це означає, що в середньому за одну еякуляцію передається близько півтора тисяч терабайт інформації.

– Ваше тіло виробляє 25 мільйонів нових клітин кожну секунду.

– Люди володіють біолюменісценцією і світяться в темряві. Тільки ось вона приблизно в тисячу разів слабкіша тієї освітленості, яку може помітити людське око.

– Люди зношують за життя кілька десятків кілограмів шкіри, повністю змінюючи епітелій раз в місяць.

– Близько 90% клітин людського організму не мають нічого людського в своїй основі. Здебільшого ми схожі на гриби і
бактерії.

– Поряд з п’ятьма традиційними відчуттями: звук, зір, дотик, нюх і смак, люди також мають 15 інших відчутів. До них відносяться баланс в просторі, температура, біль, відчуття часу, а також внутрішні відчуття, які сигналізують про задуху, жадобу і зайву вагу.

– Мозок людини використовує 20% всього споживаного кисню і калорій, незважаючи на те, що складає близько 2% від маси тіла дорослої людини.

– Деякі жінки бачать більше кольорів, ніж всі інші. У більшості людей є три типи рецепторів кольору для того щоб розрізняти кольори, в той час як деякі жінки мають чотири або навіть п’ять таких рецепторів, що дозволяє побачити більш широкий діапазон кольорів.

Читайте також: Цікаві факти про жіночий організм

– Стан, який називається синестезія може змусити ваші відчуття змішатися. Іншими словами, деякі люди можуть спробувати на смак слова або почути колір.

– Необхідність дихати обумовлена накопиченням двоокису вуглецю більше, ніж потребою в кисні. Якби був інший спосіб позбутися від вуглекислого газу з крові, ми могли б робити вдих приблизно раз на хвилину.

– Хімічна структура сліз змінюється в залежності від причини плачу. Сльози горя, надій або болі будуть разюче відрізнятися за молекулярною структурою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button