Здоров'я

Алергія на яблука: як виявити і чим лікувати

Попри те, що яблука самі по собі дуже корисні фрукти, алергічні реакції на них не є рідкістю. Але важливо відзначити, що алергенні не самі яблука, а саме пилок дерев, бо в ньому містяться подібні яблукам білки.

Різні сорти яблук і різні прояви алергії

Симптоми алергії у кожних сортів різні. Найчастіше алергія спостерігається переважно на червоні яблука.

Виникнення алергії на зелені сорти спостерігається рідше.

Особливої уваги потребує обробка яблук, бо вона теж може викликати симптоми алергії.

Однак перероблені в компоти і їжу яблука, як правило, не представляють небезпеки через руйнування алергенних білків в процесі термічної обробки. Алергія на яблука у дитини – що робити?

Алергія на яблука у дітей

Багато молодих мам ставлять собі питання, як розпізнати алергію у дитини на цей фрукт. Зазвичай вона з’являється при передчасному введення в раціон харчування яблук. Проявляється у вигляді роздутого животика, блювоти, проблеми зі стільцем і висипу на щічках.

З цієї причини лікарі не рекомендують годувати яблуками дитину до досягнення шестимісячного віку. Краще вибирати саме зелені сорти і обов’язково зрізати шкірку, в якій міститься найбільша кількість алергенів. На пюре з яблук цілком може виникнути подібна алергічна реакція, тому з ним теж треба бути обережними.

Симптоми алергії на яблука у дорослих

У дорослих алергія проявляється зазвичай у дряпанні горла, набряку губ і їх свербежу приблизно через десять хвилин після перекусу цим фруктом. Це не так страшно, і проходить від п’ятнадцяти хвилин до години.

Однак бувають і більш тяжкі реакції: порушення шлунково-кишкового тракту, дихальної і судинної систем. Останнє спостерігається рідко, але виражається в нежиті, кашлі і скрутному диханні.

Деколи може постраждати і шкіра: на ній з’являється кропивниця. Набряками може покритися ротова порожнина і повіки.

Найстрашніше, що може виникнути – це анафілактичний шок. У такому випадку необхідна термінова медична госпіталізація. Хоча це відбувається дуже рідко, але все ж несе велику загрозу організму через стрімке падіння тиску і втрати свідомості.

Як діагностувати алергію?

Якщо ви помітили у себе або дітей симптоми алергії, слід звернутися до фахівця, який призначить здачу аналізів і шкірне тестування.

Для малюків зазвичай проводять прик-тест, тому що він більш безпечний, ніж шкірне тестування і проходить шляхом лабораторного дослідження.

Як лікувати?

У разі встановлення лікарем алергії, потрібно насамперед дотримуватися особливої дієти, яка полягає у відмові від алергенних продуктів. Слід ретельно звертати увагу на склад страв, адже часто яблука можуть міститися в різній випічці та інше.

Крім того, потрібно приймати підібраний лікарем медичний препарат, що знімає деякі симптоми.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments