Технології

Американських військових озброять ДНК-сканерами

Командування сил спеціального призначення (SOCOM) Міністерства оборони США провело випробування ДНК-сканерів.

8a0326df8a8c0b2ee99fbe50126122a5

Переносні пристрої масою від 54 до 90 кілограм здатні виконувати аналіз генетичного матеріалу протягом 90 хвилин. Військові тестують два прототипи сканерів, розроблених американськими компаніями Waltham і IntegenX.

[ads2] ДНК-сканери використовують спеціальні реактиви, які повинні зберігатися в холодильнику, причому протягом не більше ніж двох місяців. В сканер необхідно помістити генетичний матеріал — наприклад, слину, жувальну гумку або недопалок сигарети, після чого пристрій виділить ДНК і проведе полімеразну ланцюгову реакцію.

bfb49c22245fa7c3e0fd586a3f1794c1

Після цього ДНК можна порівняти з наявною в базі спецслужб інформацією і знайти можливі збіги, щоб встановити особу людини. Сьогодні процес аналізу і порівняння ДНК займає у військових кілька тижнів, поки зразок ДНК відправляється на аналіз в стаціонарну лабораторію в США.

8694f4abf98debfbec1ed5488fd4f5ee

У перспективі Пентагон розраховує об’єднати ДНК-сканери в єдину мережу для оперативності роботи, а остаточне рішення про те, яка модель пристрою надійде на озброєння, буде прийнято до кінця поточного року.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button