Всесвіт

Астрономи знайшли понад 700 ультрахолодних карликів

Телескоп LAMOST виявив 734 ультрахолодні карликові зірки. Всі вони є кандидатами в коричневі карлики. Дослідження опубліковано в журналі Astronomy and Astrophysics.

Фото: NASA / JPL-Caltech

Дослідники з Національної астрономічної обсерваторії Китайської академії наук на основі спектральних даних низького дозволу LAMOST DR7 виявили 734 ультрахолодних карлики. Автори роботи відзначають, що це найбільша однорідна вибірка ультрахолодних карликів з багатою інформацією про зоряні параметри.

Астрономи кажуть, що знайдені ними зірки дуже близькі до нас, 80% з них знаходяться в межах 326 світлових років, а найдальший — на відстані 1174 світлових років. Їх кінематичний вік становить близько 300 млн років, а їх кінематичні характеристики і металічність аналогічні зіркам Чумацького Шляху.

За словами авторів роботи, всі ультрахолодні карлики у вибірці є кандидатами в коричневі карлики. При цьому у 77 з ні в спектрах знайдені лінії поглинання літію, що вказує на дуже високу ймовірність того, що вони є коричневими карликами.

Ультрахолодні карлики мають невелику масу, червоний колір і слабку яскравість. Через слабку яскравість їх дуже важко спостерігати, а вимоги до приладів спостереження надзвичайно високі. Тому дослідження таких зірок почалися тільки в останні десятиліття.

Коричневі карлики – це субзор’яні об’єкти без стабільного синтезу водню в ядрі. Коричневі карлики можуть підтримувати термоядерні реакції, але потужність таких реакцій занадто слабка. Такі зірки не виходять на постійну світність, а стискаються і тьмяніють.

Дослідники кажуть, що аналіз коричневих карликів відіграє значну роль у дослідженнях історії формування Чумацького Шляху, початкової функції мас і гарячих планетних атмосфер. Крім того, коричневі і ультрахолодні карлики — ідеальні кандидати для пошуку кам’янистих планет земної групи: вони настільки тьмяні, що навколо них легше виявити планети з дуже малою масою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button