Здоров'я

Бактерії, що живуть на шкірі, стають стійкими до антибіотиків

Вчені з Університету Бата попереджають, що бактерії, які живуть на шкірі кожної людини, мутують, щоб захистити себе від лікарських препаратів, і можуть спровокувати інфекції після операції. За словами медиків, ці бактерії стають схожими на MRSA – золотистий стафілокок, який стійкий до антибіотиків.

В ході випробувань дослідники виявили найбільш смертоносні форми бактерій, які були виявлені на шкірі людей, що заразилися після операції. Так, бактерії Staphylococcus epidermis, що мешкають на шкірі кожної людини і зазвичай є нешкідливими, можуть потрапити в рани після операції і викликати серйозні смертельної інфекції. Експерти попереджають, що лікарі повинні ставитися до цих бактерій більш серйозно і ідентифікувати найбільш вразливих людей. Визначення того, якщо пацієнти мають смертоносні варіанти бактерій, чи можуть допомогти запобігти або швидко лікувати післяопераційні інфекції.

У своїх дослідженнях вчені виявили більш як 60 відмінностей між генами бактерій на шкірі пацієнтів, які заразилися після операції, і між генами бактерій на шкірі здорових пацієнтів. Зміни генів роблять бактерії, такі як Staphylococcus epidermis, більш схильними викликати небезпечні для життя захворювання і можуть бути ідентифіковані в ході вивчення мазків шкіри. Більш смертоносні штами бактерій володіють властивостями, що дозволяють їм легко поширюватися по кровотоку і пригнічувати роботу імунної системи, завдяки чому вони можуть викликати смертельну хворобу, кажуть фахівці. Змінені гени також роблять клітинні поверхні бактерій липкими і допомагають їм утворювати захисну плівку, що робить їх стійкими до антибіотиків.

«Оскільки бактерії досить численні, вони можуть розмножуватись дуже швидко, змінюючи гени один одного, – говорить професор Сем Шеппард. – Якщо ми нічого не зробимо, щоб контролювати це, існує ризик того, що бактеріальні гени продовжать мутувати, у зв’язку з чим післяопераційні інфекції, стійкі до антибіотиків, можуть стати ще більш поширеними».

Натхнення: healthvesti.com

Кнопка «Наверх»