Земля

Бджоли володіють розумінням категорії нуля

Вчені з мельбурнського Королівського технологічного інституту з’ясували, що бджоли володіють розумінням категорії нуля. Вони представили доповідь про це на конференції Behaviour 2017 в Португалії, підсумувавши, що комахи поводяться з нулем так само, як з іншими числами.


Для людей категорія нуля не представляє труднощі на перший погляд. Однак здатність сприймати відсутність чого-небудь і формулювати цю відсутність цифрою — не найпростіше досягнення свідомості. Найчастіше діти вивчають інші цифри швидше, ніж нуль, іноді навіть не можуть визначити, більше нуль одиниці або менше. У світі тварин це явище також не поширене. Можна навчити шимпанзе і кілька інших видів мавп формулювати відсутність предмета у цифровому значенні, однак те, що цією здатністю наділені бджоли, стало сюрпризом для вчених.

Дослідники натренували бджіл так, щоб ті асоціювали різні годівниці з різними кількостями предметів, закріпивши на них корм. Чим меншою була кількість предметів, тим солодше була нагорода. Коли комахи запам’ятали принцип, вчені запропонували їм на вибір порожній майданчик та майданчик з двома або трьома предметами. Найчастіше бджоли вибирали годівницю, що означала “0”, припускаючи, що там частування буде смачніше.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button