Здоров'я

Безробіття наближає чоловічу старість

Безробіття наближає чоловічу старістьЧоловіки, які залишаються безробітними протягом більше ніж двох років, старіють швидше, ніж їх однолітки. Це можна помітити з укорочення теломер на молекулах ДНК.

Джессіка Бакстон з Імперського коледжу Лондона і її колеги вивчали понад 5,5 тисячі зразків ДНК, які були витягнуті з клітин чоловіків і жінок з Фінляндії, які народилися в 1966 році, всі вони пройшли повне медичне обстеження в тридцять один рік. Під час даного процесу фахівці помітили, що теломери – це кінцеві ділянки хромосом, які потрібні для нормального розподілу клітки – були помітно коротше в деяких нитках ДНК, витягнутих з клітин чоловіків. Вкорочення теломер пов’язується з настанням старості і вважається причиною розвитку старіння організму.

Експерти проаналізували біографію власників даних хромосом і виявили, що велика частина з них належала чоловікам, відзначимо, що більшість їх них провели близько двох або більше років, не маючи роботи. Отже, безробіття незрозумілим чином змушувала клітини і ДНК таких людей старіти в середньому швидше, ніж це відбувається в організмі їх працюючих однолітків. Цікаво, що даний ефект не був помічений серед безробітних жінок, які також взяли участь у цьому дослідженні. На сьогоднішній день ще невідомо, що саме викликає скорочення теломер у чоловіків.

Натхнення: mednovelty.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button