Екологія

Біоасфальт для сталого будівництва доріг

Дослідники з Державного технічного та сільськогосподарського університету Північної Кароліни розробили процес, який використовує свинячий гній в якості дешевої заміни нафти у виробництві дорожнього асфальту.

У пошуках біологічних альтернатив група виявила, що свинячі відходи особливо багаті маслами, дуже схожими на нафту, клас яких занадто низький, щоб зробити бензин, але цілком підходить для асфальту.

За фінансової підтримки Національного наукового фонду, група розробила процес, який перетворює відходи в чорний бітум – липке сполучення, яке можна використовувати для створення асфальту. Вартість отримання бітуму з гною становить $ 0,56 за галон, що набагато дешевше і екологічніше, ніж існуючі на ринку США в’яжучі на основі нафти.

Процес відрізняється від технології нафтопереробного заводу, який переганяє сиру нафту для виробництва, головним чином, палива і залишає мазут для асфальту, сказав Еллі Фінні, провідний науковий співробітник і доцент кафедри цивільного будівництва університету.

Водії можуть не турбуватися про запах доріг, оскільки сполуки, які надають свинячому гною його різкий та їдкий запах — леткі жирні кислоти, фільтруються під час обробки. А суха речовина, що залишиться від процесу, може бути використана в якості добрива.

У той же час, біо-асфальт проходить через ретельне тестування, щоб побачити, як він буде вести себе в реальних умовах дорожнього руху, включаючи 20 000 циклів симуляції пробігу вантажних автомобілів. Досі всі випробування були успішними і показали відповідність специфікації Департаменту Дорожнього Руху, що призвело групу до створення компанії Bio-Adhesives для розширення своїх досліджень.

Асфальт, вироблений з свинячого гною, може виправити те, що стало величезною екологічною проблемою — стічні води з сільських ферм, особливо у великих сільськогосподарських штатах, таких як Північна Кароліна.

Ми виробляємо 43 млрд галонів свинячого гною у світі щороку, говорить Деніел Олдхем, дослідник проекту, додаючи, що Китай виробляє в 10 разів більше, ніж США.

У той же час, в США близько 2,3 мільйона миль асфальтованих доріг, при цьому вартість прокладки міської двосмугової дороги з традиційним нафтовим асфальтобетонним покриттям становить понад $ 800 000 за милю.

Натхнення: greenevolution.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть