Земля

Бразильці страждають від нападів летючих мишей-вампірів

Один чоловік помер і більше сорока потрапили до лікарні з підозрою на зараження сказом на північному заході Бразилії в результаті атак кажанів-вампірів. Випадки смерті людей від сказу не фіксувалися в цій латиноамериканській країні з 2004 року.


Влада пов’язує зростання атак кажанів із загальним збільшенням їх кількості і поширенням їх гнізд поруч з житловими будинками. 27 травня місцеві служби по контролю над заразними хворобами при департаменті охорони здоров’я штату Баїя провели широкомасштабну кампанію по усиплянню кажанів. Рукокрилих відловлювали і мастили їх тіла спеціальною отруйною пастою, яку миші потім переносять один на одного при контакті, повідомляє Daily Mail.

За даними департаменту, 46-річний чоловік, який помер, працював на фермі. Бразилець доїв корову і випадково наступив на кажана, який вкусив його. Чоловік не надав особливого значення цьому випадку, обмежившись промиванням рани, і не став звертатися до лікарів.

Три тижні потому чоловік потрапив до лікарні після того, як протягом декількох днів перед цим страждав від головних болів, нудоти, занепокоєння і проблеми з диханням. Лише тоді потерпілий фермер згадав про те, що трапилося. Проведені аналізи виявили у нього сказ, однак час для лікування було вже втрачено, і чоловік помер.

Департамент охорони здоров’я Баїі негайно випустив публічне повідомлення громадянам про необхідність бути насторожі і своєчасно звертатися до лікарні. Протягом буквально декількох днів після події відразу кілька мешканців Сальвадора, столиці штату Баїя, повідомили про напад на них кажанів прямо в будинках, в основному ночами. При цьому багато хто з них спочатку брали укуси мишей за звичайні порізи, і не надавали цьому особливого уваги.

Влада рекомендує місцевим жителям ні в якому разі не спати з відкритими дверима і вікнами, обов’язково використовувати захисні екрани, закладати щілини в дахах і стінах, освітлювати темні приміщення в будинках і не залишати на ніч на відкритих місцях недоїдені фрукти, які залучають кажанів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button