Земля

Бразилія почала виробництво генно-модифікованих комарів

У місті Пірасікаба (Бразилія, штат Сан-Паулу) відкрилася приватна лабораторія, де будуть виробляти генетично модифікованих комарів виду Aedes aegypti для боротьби з поширенням небезпечних вірусів.

71f84ff98475e2e5937cee1a713a2583
Комарі Aedes aegypti відомі як основні переносники вірусів Зіку, денге і чікунгунья. Перший може призводити до мікроцефалії (зменшення черепа) плода у вагітних і важкого неврологічного ускладнення (синдром Гійєна-Барре). На початку цього року Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що поширення недуги на територіях Південної і Північної Америки — надзвичайна ситуація міжнародного масштабу.

Нове приміщення, загальна площа якого становить 5000 квадратних метрів, розраховане на створення до 60 мільйонів комах-мутантів в тиждень. За словами директора британської біотехнологічної компанії Oxitec, що володіє цим проектом, такий метод дозволяє значно зменшити чисельність комарів-переносників. При необхідності виробництво буде розширено.

Самі генно-модифіковані комарі абсолютно нешкідливі, вони не кусаються і не поширюють віруси, але їх потомство помирає раніше, ніж встигає досягти статевої зрілості. Випускаючи вирощених в лабораторії особин у місця проживання Aedes aegypti, вчені мають намір скоротити популяцію більш ніж на 90 %. Дослідження, проведені на Кайманових островах, в Бразилії і Панамі, підтвердили ефективність методу.

Як розповів голова Oxitec Глен Слейд, лабораторні комарі будуть володіти не тільки особливим геном, який негативно впливає на здоров’я потомства, але і спеціальним флуоресцентним маркуванням для їх відстеження у природному середовищі та оцінки результатів експерименту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button