Людина

Гормон, що лікує діабет

ДіабетВчені з Гарвардського інституту стовбурових клітин (HSCI) виявили гормон, який, можливо, дозволить лікувати діабет 2-го типу, від якого страждають мільйони людей. Крім того, вчені вважають, що він може допомогти і при діабеті 1-го типу.

У ході досліджень вчені виявили, що гормон під назвою бетатрофін, в організмі мишей в 30 разів збільшує вироблення інсулін-секретуючих панкреатичних бета-клітин. Ці клітини виробляють інсулін тільки тоді, коли він потрібен організму, таким чином можна забезпечити природну регуляцію інсуліну і радикально скоротити кількість ускладнень, пов’язаних з діабетом.

До широкого застосування нової технології лікування діабету ще далеко – знадобиться мінімум кілька років, поки її можна буде використовувати для лікування людей. Тим не менш, відкриття вчених вже привернуло увагу виробників ліків.

Діабет 2-го типу найчастіше пов’язаний з ожирінням в поєднанні з недостатньою фізичною активністю. Хвороба призводить до повільного зниження рівня бета-клітин в організмі пацієнтів і, відповідно, організм не може виробляти адекватну кількість інсуліну. Завдяки введенню бетатрофіна починається ріст бета-клітин, які потім самостійно виробляють інсулін відповідно до запитів організму. Це має зупинити прогресування діабету або навіть повністю вилікувати його.

Поки вчені успішно проводять експерименти на генетично-модифікованих мишах, хворих на цукровий діабет, але бетатрофін є і в людському організмі. Вчені сподіваються, що нові ліки з’явиться на ринку через 3-5 років – це мінімальний термін для препаратів подібного типу, зазвичай потрібно більше часу для різних випробувань.

На важливе відкриття вчених наштовхнув давно відомий факт: у вагітних жінок бета-клітин стає більше, зростає рівень інсуліну. Учені вивчали цей зв’язок на піддослідних мишах і помітили, що саме бетатрофін «включає» вироблення додаткових бета-клітин.

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button