Людина

На часі звільнятися: 3 ознаки роботи, яка вбиває

Вчені назвали 3 ознаки роботи, яка не тільки провокує хвороби, але і, зрештою, вбиває. Фахівці рекомендують: якщо хоча б один з перерахованих пунктів має місце – час звільнятися.

Стрес на робочому місці може вивести з рівноваги кого завгодно, проте одна справа, коли його вплив короткочасний і нерегулярний, а інше – якщо тиск на психіку постійний. У такому разі спосіб заробити на хліб може стати загрозою як психічному, так і фізичному здоров’ю.

Вчені попереджають: якщо людський організм тривалий час працює на межі своїх можливостей, він починає буквально “благати про допомогу”. Постійні крики боса, погана атмосфера в робочому колективі і занадто вимогливі клієнти – це все може призвести до того, що тіло, доступними йому методами, «зажадає» відпочинок і зробить все, щоб уникнути подібного стресу.

Існують 3 ознаки, за якими можна зрозуміти, що організм сприймає роботу, як потенційну небезпеку для фізичного здоров’я і психічної рівноваги. Першими і найбільш помітними з них є відчуття емоційного вигорання, що регулярно з’являється, ослаблення імунної системи, болючість, незрозумілі болі в тілі і безсоння. Крім того, фахівці радять звернути увагу на працездатність: якщо її динаміка негативна, значить ця робота негативно позначається на когнітивних функціях.

Також серед ознак того, що місце самореалізації вибрано невдало – зниження мотивації, зростальне почуття тривожності, хронічне подразнення і депресія. Таким чином дуже стресова робота може не тільки провокувати хвороби, але і, зрештою, вбивати, адже те, що спочатку виникло на ґрунті психосоматики, згодом може перерости в серйозні фізичні та психічні розлади. Тому, щоб уникнути негативних наслідків, фахівці рекомендують: якщо хоча б один з перерахованих пунктів має місце, варто спробувати впоратися з проблемою за допомогою зміни графіка, обговорення проблеми з начальством або консультації з психологом. Якщо жоден із способів не дав ефекту – пора звільнятися.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button