Людина

Чому сни часто не мають сенсу?

Багато людей бачать уві сні нереалістичні пейзажі, розмовляють з тваринами або володіють надприродними здібностями. Фахівці з Університету Мілана порівняли такі сни з психозом, тому що людина легко відходить від реальності і робить неправильні висновки. У новому дослідженні взяли участь 12 добровольців, передає The Daily Mail.

3255d6005a6361e4061031dca03c28e7

Дослідники попросили учасників вести щоденники снів. Добровольці повинні були детально описати 7 сновидінь. Крім того, учасники записували все, що вони робили протягом дня. Також вчені показали добровольцям зображення і попросили скласти по них фантастичні оповідання.

[ads2] Сни учасників виявилися набагато більш дивними, ніж їх фантазії. Через місяць дослідники зробили добровольцям МРТ. В цей час учасники слухали свої ж звіти і намагалися оживити події, сновидіння і фантазії в пам’яті. Фахівці помітили: сни і фантазії активували частини в правій півкулі головного мозку, які пов’язані зі словами, значеннями і міркуванням.

Читайте також: 

На відміну від описів подій, що відбувалися протягом дня, звіти про сновидіння і фантастичні оповідання підвищували активність у нижній лобовій звивині, верхній та середній скроневій звивині. Якщо розповідь ставала все більш дивною, то активність в цих зонах мозку знижувалася, ніби мозок більше не намагався вникнути в сенс.

Експерти припускають: дивацтва в снах можуть виступати символами у процесі, пов’язаному із збереженням спогадів. Фахівці вважають, що дивацтва виникають через спроби мозку символізувати сильні або суперечливі емоції. Тим не менш, не всі сни дивні й нереалістичні, так що прирівнювати їх до галюцинацій і психозу не варто. Це, швидше, крайній прояв фантазій.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть