Екологія

Студентка розробила новий спосіб очищення ґрунту від нафтопродуктів

18-річна українська студентка Маргарита Мелешкова з Маріуполя, яка наразі навчається у Кракові, створила неймовірну річ. Дівчина винайшла спосіб очищення ґрунту від залишків нафти та нафтопродуктів.

Як ідеться в матеріалі Укрінформу, потрапляючи у ґрунт, створена суміш (бінарний композит), окрім того, що абсорбує забруднювальну речовину завдяки своїй пористості, за допомогою бактерій-нафтодеструкторів розкладає нафту на безпечні складові.

Після впливу на забруднений нафтопродуктами ґрунт суміш стає достатньо сипучою, тому, коли нафта повністю утилізована, поле можна просто переорати.

Строки утилізації залежатимуть від навколишньої температури, вологості і, звичайно, від ступеня забруднення.

«Після закінчення строку служби, — розповідає Маргарита, — ця суміш утворює твердий як камінь конкремент, своєрідний моноліт. Але його можна дуже легко роздробити. А роздроблений і змішаний із ґрунтом, він виконуватиме роль дренажу, тобто, виходить аерація  ґрунту. І, звичайно, екологічно все нешкідливо».

Таким чином, біоматеріал стане у пригоді і для піщаного ґрунту, і для чорнозему, його можна використовувати як у Сахарі, так і в Якутії, у будь-якому кліматичному поясі, там, де можуть вижити бактерії.

На сьогодні Маргарита у процесі оформлення патенту. Попри те, що мешкає у Польщі, співпрацює з українськими інвесторами, які допомагають оформляти патент. А ось для запуску виробництва інвесторів поки немає. Заважають справі пандемія та нестабільна економічна ситуація.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button