Земля

Динамічну карту всіх лісових пожеж Землі за 2019 рік показали в одному відео

Півторахвилинний відеоролик демонструє «світ у вогні» за останні 12 місяців.

Невеликий епізод з відео / © Copernicus

Минулий рік став для нашої планети досить проблемним у плані лісових пожеж. Щоб розповісти про це як можна більш наочно і максимально великій кількості людей, вчені зібрали інформацію про масштабні спалахи в одному відео.

Дані для візуалізації були отримані в рамках програми Copernicus з моніторингу земної атмосфери. Її ініціаторами стали співробітники Європейського центру середньострокових прогнозів погоди: метою було донести інформацію про пожежі і забруднення навколишнього середовища — в першу чергу до великих компаній і органів влади.

Вчені відзначають, що деякі результати візуалізації виглядають несподівано. Наприклад, в 2019 році більше сотні великих пожеж сталися за Північним полярним колом — досить лячна ознака глобального потепління.


Відео, на якому відображені всі великі пожежі на Землі за 2019 рік / Youtube — ScienceAlertVideos

Лісові пожежі вносять значний внесок у забруднення земної атмосфери і викиди парникових газів. За оцінками дослідників, з початку 2019 року і до кінця листопада через палаючі ліси в атмосферу потрапило близько 6 375 мегатонн CO2. З-за інтенсивних спалахів ситуація в окремих регіонах була просто загрозливою. Наприклад, в Сіднеї допустимі показники якості атмосфери в певний момент були перевищені в 12 разів.

«Хоча загальна пожежна активність була досить середньою в глобальному сенсі у порівнянні з попередніми роками, було кілька випадків незвичайної інтенсивної активності в деяких регіонах», — резюмує Марк Паррингтон, один з учасників програми Copernicus.
Також вчені відзначили позитивні тенденції для ряду регіонів: наприклад, в Європі і тропічній Африці інтенсивність лісових пожеж у минуле десятиліття знизилося в порівнянні з першою декадою XXI століття.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button