Людина

Дієтологи пояснили, чому багато дієт не працюють

Фахівці з університету Бейлора пояснили, чому багато дієт з самого початку приречені на невдачу. Вони вважають, що бажаючі схуднути спочатку приймають неправильні стратегії, повністю відмовляючись від своїх улюблених продуктів і замінюючи їх на небажані.

Провідний автор дослідження, доктор Мередіт Девід повідомила, що успішні дієти засновані на додаванні в раціон здорової їжі, а саме продуктів, які можуть насправді подобатися. Тим не менше, немає необхідності повністю позбавлятися від тортів і тістечок і замінювати їх, наприклад, капустою.

«Наше дослідження показує, що замість відмови від своїх улюблених ласощів, людям, що сидять на дієті необхідно більше зосередиться про додаванні в раціон здорової, але смачної їжі», — сказала Мередіт. «Ті, хто зважився повністю відмовитися від улюблених страв, можуть навпаки нашкодити собі. Замість цього краще іноді дозволяти собі трохи «частувань» і перейти на здорову їжу, яка може бути смачною», – додала вона.

«Багато тих, хто сидить на дієті здійснюють подібну помилку. Вони намагаються позбутися від продуктів, які вважають для себе більш привабливими, що в корені неправильно. Отримані нами дані показують, що більш успішні дієти зазвичай представляють із себе мотивуючі плани, виключаючи тільки найбільш шкідливу для організму їжу», — підкреслила Мередіт.

У дослідженні взяли участь 542 людини з різним рівнем самоконтролю. Результати опитування показали, що більшість учасників під час перерахування свого раціону, більше говорили про ті продукти, від яких відмовилися. Такий підхід зазвичай характерний для осіб з низьким рівнем самоконтролю, вони більше думають про «заборонені плоди».

Доктор Девід підсумувала, сказавши що «охочим сісти на дієту насамперед необхідно вибрати таку стратегію, при якій в їх раціоні будуть насамперед смачні продукти».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button