Людина

Батьківська ласка робить дітей добрішими і говіркішими

Вчені Монреальського університету по-новому поглянули на поширену думку про зв’язок агресивності маленьких дітей з рівнем володіння ними мовою. На їхню думку, існує залежність між батьківською ласкою, з одного боку, і спокійною поведінкою дітей та їх умінням розмовляти, з іншого – всупереч традиційному уявленню про казуальний зв’язок між мовними навичками і агресією. Про це повідомляє прес-служба університету Монреаля.

10-12-14-foto-550x368-1

Група канадських учених на чолі з Лізою-Крістін Жирар (Lisa-Chistine Girard) провела тривале дослідження 2057 франко- і англомовних дітей у Квебеку у віці від 17 до 72 місяців. Зв’язок між агресією і умінням розмовляти дійсно було виявлено, однак, тільки до 41 місяці. Після цього віку така залежність практично зникає. Вчені пояснюють це тим, що, виростаючи, діти починають розуміти, що можна домагатися своїх цілей без фізичної агресії, і в основному діють по-іншому.

[ads2] Протягом багатьох десятиліть в науковому світі існує переконання в тому, що рівень агресивності маленьких дітей якимось чином пов’язаний з рівнем розвитку їхніх мовних навичок. Та й не тільки маленьких. Логіка дуже проста – невміння сформулювати свої думки, бажання і скарги, в поєднанні з іманентно властивою людині потребою самовираження, призводить до акценту на фізичну взаємодію.

Так от, дослідження канадських учених показало залежність між спокійною поведінкою дітей, їх умінням розмовляти і батьківською ласкою. Тобто чим спокійніше і ніжніше поводяться батьки, тим менший рівень дитячої агресії і тим краще вони вміють говорити. Це здається інтуїтивно очевидним, втім, але одна справа поширене уявлення, і зовсім інша – коректно поставлене дослідження.

Читайте також: Батьки самі привчають дітей до алкоголю і сигарет

Втім, як зазначив інший професор Монреальського університету, Річард Тремблі (Richard E. Tremblay), що керував дослідженням Жирар, варто з’ясувати, чи немає тут ще й зворотного зв’язку – може бути, чим краще діти поводяться і чим ясніше говорять, тим лагідніші з ними батьки?

Натхення: scientificrussia.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button