Людина

Навіщо нам 10 тисяч кроків на день

Проста аксіома свідчить, що рух — це життя. Чим більше ми рухаємося, тим вищі шанси зберегти активне довголіття, повноцінне життя. З того часу як в 60-і роки японець Есіро Хатано винайшов електронний крокомір, встановлена неофіційна норма для дорослої людини — 10 тисяч кроків на день. Це приблизно вісім кілометрів щодня, до яких прагнуть і ті, хто не займається спортом.

Як вибрати зручний маршрут

Щоб непомітно долати вісім кілометрів, варто розробити цікавий маршрут. Найпростіше проходити пішки кілька зупинок громадського транспорту. За допомогою карти можна прокласти маршрут від дому до роботи. Якщо виходити з метро за пару зупинок до місця призначення, то можна пройти 3-4 кілометри, а це практично половина необхідної кількості. Проведіть свою перерву в активному русі, заздалегідь визначивши мету для відвідування. Це додасть у ваш актив ще пару кілометрів. Повертаючись ввечері додому, частину шляху також пройдіть пішки.

Підрахунок кроків

Тим, хто любить вести ретельний підрахунок, варто скористатися кишеньковим крокоміром. Він відмінно поміститься в кишені куртки або штанів. Але найбільш точним приладом по праву вважається фітнес-браслет, який ідеально підходить для підрахунку. Для сучасної моделі характерна багатофункціональність — будильник, контроль за вагою, кількість рідини, яку людина випиває. Він з високою точністю підрахує кроки, на відміну від маси додатків смартфона.

Зручне взуття в шафі

Для піших маршрутів обов’язково знадобиться зручне взуття. Воно стане стимулом для того, щоб пройти додатковий кілометр після роботи.

Краще тримати в шафі кілька пар взуття, в тому числі і на підборах, щоб взуватися в залежності від обставин і мати можливість у потрібний момент змінити туфлі на кросівки.

Придумайте собі домашні завдання

Якщо день пройшов без руху, без виробничої гімнастики, то варто включити уяву і підшукати собі завдання по дому. Можна помістити холодильник у передпокої. Так з’явиться постійний маршрут з кухні до передпокою за продуктами. Замість пульта перемикайте канали на телевізорі вручну, буде привід частіше вставати з дивана. Розмовляючи через телефон, можна переходити з кімнати в кімнату.

Починаючи рухову активність, не варто ходити більше години, щоб не перетрудити ноги. Ходьба буде корисна кожній людині в будь-якому віці, навіть тим, хто страждає венозним розширенням судин, якщо використовувати особливий компресійний трикотаж.

Вечірня прогулянка

Відмінним стимулом для прогулянок стане домашній вихованець. Господар собаки щодня гуляє з чотириногим другом вранці і ввечері в будь-яку погоду. Іншим варто завести хорошу звичку гуляти хоча б півгодини перед сном. Тоді і будете солодко спати.

Головне не кількість

Не потрібно сприймати буквально 10 тисяч кроків. Це умовна одиниця. Все залежить від способу життя людини, її професії, індивідуальних особливостей організму. Комусь цілком достатньо буде пройти пішки і 3-5 кілометрів в день. Просто прагнення до руху має стати щоденною потребою. При цьому необхідно враховувати власні можливості.

Кнопка «Наверх»