Екологія

Що трапиться, якщо весь лід на Землі розтане за одну ніч (відео)

Глобальне потепління поступово нагріває атмосферу нашої планети, через що льодовики в усьому світі тануть поступово і невідворотно. Але що, якщо всі вони повністю перетворяться в рідку воду всього за одну ніч?

Як відомо, 99% всього прісноводного льоду на Землі знаходиться в льодовиках Гренландії та Антарктиди, які поступово тануть рік від року. Зазвичай на повне танення льодовика йдуть сотні, якщо не тисячі років. Але що станеться, якщо який-небудь катаклізм розтопить всю цю колосальну масу замерзлої води за добу?

Насправді — нічого хорошого. Рівень води різко зросте на цілих 66 метрів. Прибережні міста (приміром, Нью-Йорк, Шанхай чи Лондон) просто потонуть, а 40% світового міського населення як мінімум втратять будинку, адже більшість міст розташовуються у великих водойм.

У той час як поверхня буде корчитися в хаотичних конвульсіях, під землею теж буде творитися справжнє пекло. Величезні потоки солоної океанічної води хлинуть в ґрунтові водойми в глибині материка, заливаючи прісноводні водоймища. Джерела питної води, іригаційні системи, системи охолодження — все це буде знищено.

Потрапивши в океан, величезна кількість прісної води з розталих льодів порушить хід течій і викличе погодні аномалії. Взяти, наприклад, Гольфстрім. Ця сильна океанічна течія, яка приносить тепле повітря в північну Європу, і залежить вона від щільної солоної води Арктики. Коли цю сіль розбавить прісна вода, Гольфстрім може просто… зникнути.

Результат? Різке похолодання в Європі, яке призведе до локального льодовикового періоду. Але це не найгірше (в минулому Європа проходила через це не раз) — згадаємо про той що залишився 1% прісноводного льоду, який зосереджений не в Гренландії або Антарктиді, а на решті всієї суші. Так, наприклад, розтануть Гімалайські льодовики. Дурниця, скажете ви, особливо на тлі всього іншого апокаліпсису? А ось і ні. Завдяки активній діяльності людини, в них накопичилася значна кількість токсичних речовин, наприклад знаменитого ДДТ — дихлордифенилтрихлоретана. Вчені виявили, що вони десятиліттями накопичуються в льодовиках, а в разі танення моментально забруднюють всі навколишні водойми.

Що розтане ще? Лід арктичної тундри, та сама «вічна мерзлота». Крім величезної кількості органіки, в ній міститься 54,5 мільйона літрів ртуті! Це приблизно стільки ж, скільки можна нашкрябати на всій іншій планеті. Крім того, розморожена органіка швидко почне гнити, виділяючи в атмосферу величезну кількість вуглекислого газу і метану. Це призведе до нагрівання атмосфери, а значить незабаром за міні-льодовиковими періодами прийдуть масові посухи. Пустелю, в яку перетвориться велика частина Землі, будуть періодично заливати повені і стрясати урагани — адже в нагрітій атмосфері з’явиться велика кількість випаровуваної води.

Заспокоює одне — за одну ніч льодовики не розтануть навіть після найстрашніших катастроф. Але, на жаль, льоди все ще продовжують танути, тому що планета поступово нагрівається. І якщо не вжити заходів, то поплатитися за це ми можемо вже в найближчі десятиліття.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments