Головна / Людина / Сонцезахисний крем може зробити чоловіків безплідними

Сонцезахисний крем може зробити чоловіків безплідними

Сонцезахисний крем може підвищити ризик розвитку безпліддя у чоловіків, руйнуючи клітини сперми, попереджають вчені з Університету Копенгагена.

7506068fdd06f69ffbc155ffd6ea8399

Майже половина з інгредієнтів, які зазвичай використовують для блокування ультрафіолетового світла, імітують дію жіночого гормону прогестерону, який порушує нормальне функціонування клітин сперми, кажуть дослідники. Сонцезахисний крем, як відомо, може поглинатися через шкіру і потрапляти в кровотік.

Фахівці розглянули 29 УФ-фільтрів з 31 дозволеного до застосування в сонцезахисних кремах на здорових клітинах сперми, отриманих від декількох здорових донорів. Майже половина з УФ-фільтрів виступала в якості руйнівників чоловічих гормонів, що ускладнюють нормальну роботу клітин сперми. Щоб перевірити вплив хімічних речовин на клітини сперми, вчені помістили сперму в розчин, що нагадує умови в жіночих маткових трубах.

Експерти знайшли конкретний канал в сперматозоїдах, який є рецептором для жіночого гормону прогестерону. Коли клітина сперми зустрічає прогестерон, вона не може ефективно запліднювати яйцеклітину. Отримані дані показали, що 13 з протестованих УФ-фільтрів (45%) порушували життєво важливу функцію клітин сперми, зокрема, рух сперматозоїдів, так як імітували дію прогестерону. При цьому даний ефект виникав при дуже низьких дозах досліджуваних хімічних речовин.

Отримані результати можуть частково пояснити, чому безпліддя на сьогоднішній день є настільки поширеним, відзначають фахівці.

Натхнення: healthvesti.com