Людина

Довголіття принесе людству безліч проблем

Вчені постійно стурбовані пошуками еліксиру безсмертя або хоча б засобу, здатного значно продовжити людям життя. Однак якими наслідками може обернутися для людства збільшення тривалості життя?

Якщо вірити деяким експертам у цій галузі, то, схоже, нас чекають не тільки “бонуси”, але і численні проблеми.

21-06-15-foto-600x450-1

Довше жити — довше хворіти

Насправді тривалість життя і так постійно зростає. І не всіх це радує. Так, пише провідний британський медичний журнал Lancet, фахівці з Вашингтонського університету в Сієтлі, в рамках міжнародного проекту GBD проаналізувавши дані по жителям 188 країн за період з 1990 по 2013 рік, прийшли до висновку, що, незважаючи на те, що люди завдяки досягненням медицини стали жити довше, вони стали довше і хворіти… Медицина здатна підтримувати життя, але часто безсила зробити нас здоровими.

У наші дні люди рідше страждають різними інфекціями, зате почастішали недуги, пов’язані з неправильним способом життя, зайвою вагою і старінням. Так, за 23 роки на 43 відсотки збільшилася кількість людей, хворих на діабет, хоча при цьому смертність від діабету зросла всього на 9 відсотків. Найчастіше з віком люди починають відчувати такі проблеми, як депресія, біль у попереку, мігрені, недокрів’я, карієс і втрата слуху. Від цього погіршується якість їх життя, хоча прожити з такою проблемою можна досить довго.

Нерідко проблеми зі здоров’ям у літніх людей виникають через падіння на сходах, слизьких і небезпечних поверхнях, адже з віком порушується координація рухів, а кістки стають крихкими…

Медики констатують сумний факт: на сьогоднішній день 95 відсотків населення земної кулі не можна назвати здоровими людьми. При цьому третина з них страждає одночасно від п’яти і більше різних хвороб.

Здоров’я замість безсмертя?

Навіщо нам довге життя, якщо не буде здоров’я? — розмірковують фахівці. Можливо, варто зосередитися не на пошуках засобах для довголіття, а на розробці методів і засобів, що дозволяють підтримувати хорошу фізичну форму до глибокої старості.

Чергове відкриття зробила нещодавно команда дослідників із США та Австралії на чолі з професором генетики з університету Нового Південного Уельсу Девідом Сінклером. Вчені розробили препарат, здатний повернути назад старіння м’язових клітин. Правда, поки досліди проводилися тільки на мишах. Якщо гризуни дворічного віку (що для них є старістю) протягом тижня отримували препарат NMN, то їхні м’язи переставали відрізнятися від м’язів піврічних гризунів.

Сінклер заявив, що головна задача, яку переслідує створення новинки — це допомогти людям довше залишатися здоровими. На черзі експерименти на людині…

Витрати довгого життя

Крім хвороб, якщо ми станемо довгожителями, нас можуть чекати й інші “підводні камені”. Так, по-перше, незрозуміло, чи вистачить харчових та інших ресурсів, щоб забезпечити ними зростаюче населення Землі, адже люди будуть жити довше і рідше вмирати…

Читайте також: 

По-друге, загостриться проблема безробіття, адже напевно люди стануть пізніше йти на пенсію, а де взяти нові робочі місця для молоді?

По-третє, для держави стане непосильним навантаженням розмістити таку масу громадян, адже не всі зможуть працювати, комусь доведеться платити соціальні виплати і пенсії, і цих людей з часом стане набагато більше, ніж зараз…

По-четверте, можуть змінитися соціальні інститути. Якщо люди стануть жити кілька століть, то вони будуть, швидше за все, інакше ставитися до свого оточення, в тому числі і сім’ї. Інститут шлюбу як такий може взагалі відмерти, люди будуть просто змінювати партнерів як мінімум раз на кілька десятиліть… Сімейним цінностям, дітородіння і виховання дітей не буде надаватися великого значення через перенаселеність.

По-п’яте, людина, яка отримала можливість жити досить довго, буде менше цінувати життя. Вона не бачить особливого сенсу в кар’єрі, утвердження себе в тій чи іншій професії, так як за довге життя можна змінити кілька спеціальностей… Найімовірніше, люди стануть прагнути виключно до видів діяльності, які приносять задоволення (за принципом — спробувати всі), але не завжди вони будуть йти на користь суспільству.

Загалом, чим довше ми будемо жити, тим більш поверхневий характер буде носити наше життя. І не факт, що багато хто не буде від нього згодом втомлюватися і впадати в депресію. Словом, тут є над чим задуматися…

Натхнення: www.medpulse.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button