Людина

Знайдена особливість мозку самотніх людей

Американські вчені знайшли особливість мозку самотніх людей. По активності певних ділянок кори можна визначити, що відчуває людина.

Самотність, взагалі-то, поняття суб’єктивне. Ви не можете бути впевнені, що якась знайома людина не відчуває себе самотньою. Проте вчені припустили, що робота медіальної частини префронтальної кори — ділянки, яка пов’язана з оцінкою власного психічного стану, а також психічного стану інших людей — може підказати, чи відчуває людина самотність. Наприклад, якщо випробуваний не відчуває близькості навіть до хороших друзів і родичів, то для цієї ділянки не буде різниці між ними й незнайомими людьми.

Учасники експерименту вчених надали їм імена п’яти близьких людей і п’яти неблизьких знайомих, а також розповіли, наскільки вони почуваються самотніми.

Потім випробовувані пройшли фМРТ-сканування, під час якого їм потрібно було оцінити характеристики зазначених людей. Вчені побачили, що активність медіальної префронтальної кори зростала в залежності від того, наскільки сильно людина оцінювала свою близькість до іншої. Також виявилося, що у більш самотніх учасників активність цієї ділянки мозку була нижчою.

Натхнення: www.ferra.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть