Різне

Два основних види страхування автомобіля

Два основних види страхування автомобіляЗ кожним роком зростає кількість автомобілів на дорогах, а заодно збільшується число новачків за кермом і відсоток аварій. Вберегтися від цих негараздів можна за допомогою високого професіоналізму, уважності та обережності. А якщо і це не допомагає? Що ж, головне, щоб самі цілими залишилися, а збиток, нанесений вашому авто покриє страховка. На даний момент в Україні існує два основних види страхування: КАСКО та Автоцивілка.

Каско – з іспанської «борт автомобіля» – це страхування збитку, отриманого вашим авто внаслідок ДТП, стихійних лих, угону, розкрадання запчастин, пожежі. Страхові поліси КАСКО поділяються на кілька видів. Найбільш ощадливий вид страхування – на одне ДТП. Це разова страховка, при якій вам виплатять вартість збитку, нанесеного вашому автомобілю тільки один раз. Після настання страхового випадку страховку доведеться оновлювати. Повне страхування КАСКО передбачає захист вашого транспортного засобу від всіляких неприємностей. Часткове КАСКО практично повністю повторює повне, але без відшкодування збитку у випадку викрадення автомобіля. Поліси КАСКО зазвичай діють протягом року, або до настання страхового випадку при укладанні договору на страхування від одного ДТП.

Переваги даного виду страхування в тому, що, сплативши вчасно страхові внески, ви перекладаєте на плечі страхової компанії головний біль про збереження свого авто. Певним мінусом даного виду страхування є висока вартість страховки, вимоги страхових компаній за встановлення сигналізації і пристроїв проти викрадення на машину. У кожному разі, страхуватися чи ні – вирішувати вам. Тільки для початку не полінуйтеся вивчити питання з різних сторін, уважно вивчіть договір страхування, правила страхування, оцініть власне становище. Якщо ви досвідчений водій, ваша машина не користується попитом серед крадіїв, є можливість ставити машину в гараж замість стоянки, що не охороняється – що ж, може вам страховка КАСКО і не потрібна.

Вартість поліса Автоцивілка залежить від віку автомобіля, його типу і марки, вашого водійського стажу, кількості осіб, допущених до управління даним авто, місця проживання власника. Поліс купується строком на рік, хоча бувають і винятки. Не маючи даного поліса, ви не маєте права виїжджати на дорогу – це обов’язкове страхування автоцивільної відповідальності. Власне кажучи, ви навіть не зможете поставити машину на облік в ДАі і пройти техогляд. Якщо поліса у вас немає, і ви все ж виїхали на дорогу, будь-який інспектор може вас оштрафувати. Якщо ж ви забули поліс вдома, машину можуть відправити на штрафмайданчик. Визволити її звідти буде коштувати дорожче, ніж штраф, так що майте на увазі. На другий рік вартість поліса може змінитися в залежності від декількох факторів, у тому числі, буде враховуватися, потрапляли ви в аварії або ні. Якщо ви будете укладати страховий договір через страхових дилерів, вам можуть дати знижку за рахунок агентських комісійних.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button