Здоров'я

Два тижні на дивані запускають в організмі діабет

Всього двох тижнів низької фізичної активності досить для початку розвитку діабету у людей із зайвою вагою. Нестача фізичних навантажень позбавляє їх можливості контролювати рівень цукру в крові.


Два тижні без фізичних навантажень можуть стати спусковим гачком для початку розвитку діабету у людей із зайвою вагою, які і без того входять у групу ризику. Рівень цукру у людей, що проходять менш 1 000 кроків на добу протягом двох тижнів, починає зростати. У них також утворюється резистентність до інсуліну, яка є причиною діабету другого типу. Вчені виявили, що повторна активність після періоду неактивності не відновлює автоматично хороше здоров’я, і негативний ефект сидячого способу життя може спостерігатися дуже довго.

Дослідники турбуються про те, що дорослі люди, які через свої хвороби лежать вдома на дивані або в лікарні в ліжку, можуть відчути себе ще гірше в довгостроковій перспективі завдяки низькій рухливості. Вчені з Університету Макмастера в канадському Онтаріо спостерігали за наслідками обмеженої фізичної активності у людей із зайвою вагою, яким загрожує діабет. Добровольців попросили не робити понад 1 000 кроків на день, що повторювало наслідки диванного способу життя. Протягом двох тижнів вчені ретельно оцінювали рівень фізичної активності учасників експерименту і показники цукру в крові.

Низька активність спровокувала стрибки цукру у людей з преддіабетом. Але найбільше вчених здивувало те, що після відновлення нормальних показників фізичної активності рівень цукру в крові і резистентність до інсуліну залишалися на високих позначках.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button