Людина

Схильність до альтруїзму можна виховати

Дослідники прийшли до висновку, що бажання і готовність допомагати людям не є вродженими, а здобуваються в результаті різного взаємодії і спілкування з людьми. Можна вважати, що одвічна суперечка про альтруїзм вирішена.

02-01-15-foto-600x402-1

З давніх часів вчених цікавило питання про те, чи набувають навички альтруїзму в процесі життя або воно є генетично закладеним у людини. Дев’ять років тому прийшли до висновків, що справа в спадковості, так як маленькі діти могли приходити на допомогу один одному незалежно від того, яке у них було виховання. Однак, дані цих досліджень були піддані сумніву, так як діти взаємодіяли з психологами під час проведення експерименту і мали передумови для поведінки, яка, власне, від них і очікувалося.

Читайте також: У суспільстві не люблять … альтруїстів

Щоб перевірити це ще раз, вчені зібрали дві групи дітей, віком одного-двох років. У першій дорослі люди і випробувані грали разом за допомогою одного м’яча, а в іншій – тільки особистими ідентичними іграшками. Коли у хлопців з першої групи закочувався м’ячик, вони з більшою радістю приносили його назад, ніж хлопці з другої.

Таким чином, загальна гра розвивала в дітях почуття альтруїзму і взаємодопомоги. Тобто, ця якість у людини не є генетично зумовленою.

Натхнення: svopi.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button