Здоров'я

Експерти розвінчали найпопулярніші міфи про депресії

Медики впевнені, що депресія – це не просто поганий настрій або лінь, це серйозне захворювання, яке проявляється розладами психічного і фізичного характеру. Причому наслідки цієї хвороби можуть бути найсерйознішими. Щоб не заплутатися в масі інформації, експерти озвучили найпопулярніші міфи і факти про депресію.

Фахівці говорять, що їх пацієнти не бажають визнавати це захворювання і воліють омани, розумним доводам. А між тим впоратися з депресією самостійно практично неможливо, її можна і потрібно лікувати.

1. «Депресія – це звичайна жалість до себе самого»

Даний міф зазвичай підтримують люди сильні духом, але такий розлад з часом стає все стійкішим, і позбутися від нього, як від жалю – не вийде.

2. «Депресія – придумана хвороба»

Вчені вже довели, що це не так. За депресію відповідають гени, мозок і рецептори нервової системи. Причому ця хвороба може бути реальною загрозою життю.

3. «Прийнявши ліки від депресії один раз, будеш приймати їх все життя»

Дане захворювання не завжди потребує медикаментозного лікування, інколи досить просто розібратися в собі і отримати професійну пораду.

4. «Щоб позбавитися від депресії, треба більше працювати»

Такий виснажливий метод не завжди надає допомогу, ба більше, при цьому захворюванні навіть легка праця може виявитися не під силу.

5. «Депресивні люди багато плачуть»

Це не зовсім так. Часто схильні до депресії особи просто “йдуть у себе”. При цьому вони відчувають власну непотрібність і нікчемність.

6. «Депресія – хвороба старих»

Це не так. Не всі старі люди страждають від цього розладу і не всі молоді від нього захищені. До цього захворювання схильні представники різноманітних віків.

7. «Підлітки ниють з будь-якого приводу, тому що слабаки»

Неповнолітні часто приховують свої емоції під маскою похмурості, але тривала дратівливість і туга – ненормальний стан для підлітків, тому варто бути до них уважніше. У стані депресії вони можуть наробити чимало дурниць.

8. «Депресія не лікується»

Це неправда. Дане захворювання лікується, причому досить успішно. В ході одного з експериментів вченим вдалося позбавити від розладу 70% учасників.

Медики відзначають, що депресії схильні як жінки, так і чоловіки, і навіть діти. При цьому впоратися з хворобою самостійно не представляється можливим. У випадку прояву перших ознак розладу слід негайно звернутися до профільного фахівця.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button