Людина

Вчені знайшли секрет здорової старості

Пенсіонери старше 65 років, які мають мету в житті, живуть, в середньому, на два роки довше від тих, хто налаштований більш песимістично. Такого висновку дійшли вчені з Університетського коледжу Лондона.

Dianne Dengel - Published by pepsimist.ru

Люди старше 65 років, які проводять більш щасливе та насичене життя, мають більш тривалу і здорову старість зі значно меншою кількістю традиційних вікових хвороб. Правда, для цього їм треба зберігати не тільки гарний настрій, але і фізичну активність. Це стосується таких аспектів, як гра в гольф, садівництво, зустріч з онуками, бадмінтон, піші прогулянки та інші подібні заняття.

[ads2] Британські вчені спостерігали за дев’ятьма тисячами осіб пенсійного віку, оцінюючи їхнє здоров’я, рівень психологічного благополуччя і ставлення до життя в цілому.

Читайте також: Британські вчені оголосили 11 правил довголіття

Спостереження тривали 8 з половиною років. За цей час 9% людей з категорії найбільш щасливих померли. В категорії найменш щасливих смертність склала 29%. З’ясувалося, що люди, які мали чітку мету в житті, на 30% рідше вмирали в період спостережень. При цьому їхня середня тривалість життя зросла на два роки порівняно з тими, хто відчував максимум негативних емоцій і не розумів, навіщо їм жити далі.

Таким чином вчені довели що щастя прямо пов’язане зі зниженням ризику смерті і здоровою старістю. Цей аналіз продемонстрував, що збереження сенсу життя у літніх людей допомагає їм вести здорове життя і рідше хворіти. Як вважають дослідники, відчуття щастя сприяє виробленню “щасливих” гормонів, що знижують артеріальний тиск і рівень стресу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button