Технології

Вчені виявили новий стан речовини і назвали його «рідким склом»

Група вчених з Німеччини та Нідерландів використовувала технологію, звану конфокальною мікроскопією, щоб виявити новий стан речовини, рідке скло, приховане усередині загадкових перетворень, які відбуваються між рідким і твердим станами скла.

«Суспензії колоїдних частинок широко поширені в природі і в техніці та інтенсивно вивчаються більш століття», – сказав співавтор дослідження професор Андреас Зумбуш з хімічного факультету Констанцького університету. «Коли щільність таких суспензій збільшується до високих об’ємних часток, часто їх структурна динаміка зупиняється в неврегульованому, склоподібному стані, перш ніж вони зможуть сформувати впорядковану структуру».

Він також пояснив, що дотепер такі експерименти проводилися з використанням сферичних колоїдів. Однак підвищений інтерес до синтетичних колоїдів як до будівельних матеріалів привів до «розробки безлічі нових методів синтезу колоїдних частинок з певною геометрією і взаємодіями».

У своєму дослідженні вчені зосередили увагу на еліпсоїдних поліметилметакрилатних колоїдах. «Через свою відмінну форму наші частки мають орієнтацію, на відміну від сферичних частинок, що породжує абсолютно нові і раніше невивчені види складної поведінки», – пояснив він.

«Пророкування рідкого скла залишалося теоретичною гіпотезою протягом двадцяти років», – сказав співавтор дослідження професор Маттіас Фукс, науковий співробітник факультету фізики Констанцького університету. «Результати також припускають, що подібна динаміка може працювати в інших склоподібних системах і, таким чином, може допомогти пролити світло на поведінку складних систем і молекул, починаючи від дуже маленьких (біологічних) до дуже великих (космологічних)».

«Це також потенційно впливає на розробку рідкокристалічних пристроїв».

Дослідження було опубліковане в Proceedings of the National Academy of Sciences.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button