Екологія

Гігантська труба відправляється на очищення Великої тихоокеанської сміттєвої плями

Велика тихоокеанська сміттєва пляма (Eastern Garbage Patch) — скупчення сміття антропогенного походження в північній частині Тихого океану, зростає із загрозливою швидкістю. На сьогоднішній день воно вже втричі перевищує розмір Франції.

Студент Боян Слейт, організував кілька років тому громадську організацію The Ocean Cleanup, нещодавно повідомив про будівництво в Аламеді, Каліфорнія, інноваційної системи по збору пластикового сміття, і він планує запустити її вже цього літа.

Велика тихоокеанська сміттєва пляма налічує близько 1,8 трлн уламків пластикового сміття, а сьогодні 23-річний Боян набагато ближче до реалізації своїх технологій для вирішення цієї проблеми.

На початку цього місяця команда закінчила «перший зварний шов двох секцій плавучої установки» – офіційний початок процесу складання. Нещодавно організація поділилася іншою новиною, назвавши її великим успіхом.

Масивна плавуча труба довжиною близько 600 метрів буде служити U-подібним бар’єром, що допомагає уловлювати пластик. За словами ABC7 News, вона досить гнучка, щоб витримати хвилі океану і зроблена з пластику HDPE – того ж матеріалу, що система буде збирати.

Нейлоновий екран, прикріплений до труби, буде вловлювати пластик під хвилями – але не заподіє шкоди рибі, оскільки це не сіті. Великі якоря, концепція, представлена Слейтом в минулому році, по суті прив’язує систему не до морського дна, а до глибокого водного шару.

Коли ми зможемо побачити систему в дії? В середині цього року відбудеться запуск проекту «The Road to the Cleanup». Через кілька тижнів перша частина системи, розмір якої приблизно з футбольне поле, буде вивантажено в океан для випробувань. Ця частина буде підключена до більш великої системи, і остаточний тест на відстані 320 км від берега відбудеться після завершення складання.

Якщо всі тести пройдуть успішно, то The Ocean Cleanup зможе потрапити до Великої тихоокеанської сміттєвої плями в серпні цього року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button