Земля

Зміна клімату зробить їжу несмачною

Гурманам як нікому іншому варто потурбуватися про кліматичні зміни на планеті, так як глобальне підвищення температури не тільки вплине на продуктовий ланцюжок, також змінить смак їжі. Австралійські вчені з Мельбурнського університету опублікували доповідь, в якій вказали список продуктів харчування, яким загрожує подальше підвищення температури на Землі.

1-22-03-2015-600-461

Очевидно, що в новому дослідженні основний акцент зроблено на Австралію, яка сильно страждає від спеки. 93 відсотків споживаного продовольства виробляється всередині країни, тому будь-які кліматичні зміни можуть суттєво вплинути на поставку продуктів харчування австралійцям. Тим не менше, проблема актуальна для багатьох інших країн світу.

Безумовно, слова про те, що через 50 років з вашого столу зникне, наприклад, тост з малиновим варенням, який ви їсте на сніданок, звучать як заклик до дії, – цитує видання Popsci слова дослідника Річарда Еккард з Університету Мельбурна.

Читайте також: 20 найкорисніших у світі продуктів здорового харчування

Еккард і його колеги виявили, які продукти піддадуться загрозі впливу спеки:

  • Буряк і морква не дуже добре почувають себе в суху і спекотну погоду. У майбутньому морква втратить смак і текстуру, а буряк – ще й колір.
  • Спекотний вологий клімат посилить хвороби картоплі, викликані паразитуючими грибами.
  • М’ясо також не захищене від спеки. Домашні тварини і птахи на кшталт корів і курей страждають від високих температур так само, як і людина. На відміну від людей у тварин, однак, немає доступу до систем кондиціонування повітря. Висока температура повітря негативно впливає на апетит, тварини починають менше їсти, а їх м’ясо стає більш жорстким і жилавим.
  • Зернові корми є основними в раціоні багатьох тварин і птахів. На жаль, посуха, викликана глобальним потеплінням, може призвести до неврожаю пшениці та інших сільськогосподарських культур, що сприятиме зростанню цін на зернові продукти та м’ясні вироби.
  • Не менш серйозні зміни торкнуться молочної продукції. Дослідження показало, що спека може зменшити надої коров’ячого молока на 10-25 відсотків, а в більш суворих умовах – на 40 відсотків.

Натхнення: nlo-mir.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button