Людина

Криза змушує матерів жорсткіше виховувати дітей

Економічні труднощі роблять материнський стиль виховання більш жорстким. Однак деякі матері стають особливо авторитарними. У своєму новому дослідженні американські вчені виявили, що вся справа в генах. Результати роботи були опубліковані в Proceedings of the National Academy of Sciences.

Вчені з Колумбійського університету вивчили дані про п’ять тисяч дітей, народжених у 1998-2000 роках у двадцяти найбільших містах Сполучених Штатів.

Чотири рази протягом десяти років матерів запитували про те, як вони характеризують свій стиль виховання і спілкування з дитиною. Фахівці зібрали інформацію про жорстоке поводження з дітьми в групі піддослідних. Більше того, були вивчені зразки слини матерів для визначення мутованого гена DRD2, який контролює поведінку.

Даний мутований генотип робить людину більш дратівливим, чутливим до стресу, а також сприйнятливим до економічних труднощів. Вчені назвали DRD2 – геном “сердитою мамою”.

Сам по собі, DRD2 – дофаміновий D2-рецептор – один з п’яти відомих типів дофамінових рецепторів, найбільш відомий тим, що є мішенню антипсихотичних ліків.

У ході дослідження вчені виявили, що дійсно економічні труднощі у великих містах гостро переживаються людьми з мутованим геном DRD2. Як правило, носійки мутованого гена в ситуаціях кризи посилюють виховання, кричать, погрожують і б’ють своїх дітей.

При цьому вчені відзначають, що матеріальне становище сім’ї, її благополуччя не пов’язано з погіршенням батьківського виховання і стосунків між матір’ю і дитиною, вся справа лише в економічній ситуації.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button