Людина

Вчені: Хеві-метал допомагає боротися з депресією і страхом смерті

Німецькі та голландські вчені з’ясували, що музика у стилі хеві-метал допомагає боротися з депресією і страхом перед перспективою власної смерті, повідомляє видання The Independent. Але ефект розповсюджується лише на фанатів цього музичного напрямку.

В результатах наукової роботи, опублікованої в журналі “Психологія популярної культури”, зазначається, що більшість людей асоціюють хеві-метал зі смертю і різними її аспектами. Але прихильники такої музики, навпаки, вважають, що прослуховування хеві-метал рятує їх від депресії і допомагає побороти страх смерті.

Дослідники залучили до експерименту 30 волонтерів. Їм був запропонований ряд різних тестів. Зокрема, вчені порівняли вплив на психіку аудіокниги з нейтральним змістом і пісні групи Slayer “Angel Of Death”. Результати порівняння показали, що в процесі прослуховування пісні піднімалася самооцінка залучених до експерименту волонтерів. Фахівці визнали це досить важливим позитивним чинником у “теорії управління страхом”.

Ця теорія передбачає необхідність існування культурних явищ, які надавали б цінність і сенс життя індивіда. Вчені, проаналізувавши дані експериментів, схиляються до думки, що хеві-метал – як раз з числа таких явищ.

При цьому в дослідженні особливо підкреслюється, що позитивний психологічний вплив не поширюється на тих людей, яким не до душі важка музика. А скептики, коментуючи результати експериментів вказують на дуже низьку вибірку і ряд інших прогалин в ході експериментів. Наприклад, зазначається, що замість хеві-метал учасникам експерименту могли запропонувати прослухати набір гучних звуків – і ефект був би практично ідентичним.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button