Здоров'я

Забруднене повітря викликає розвиток аутизму і шизофренії

Американськими дослідниками з Університету Рочестера в науковому виданні Environmental Health Perspectives опублікована робота про вплив навколишнього середовища на розвиток шизофренії та аутизму у людей.

foto_cikavosti_15.06.2014-010_resized

У рамках наукової роботи фахівців, очолюваних професором Деборою Корі-Слехт, був виявлений той факт, що забруднене повітря негативно відбивається на розвитку головного мозку новонароджених мишей. Цікаво те, що змін зазнають саме ті області мозку, які пов’язані з розвитком аутизму і шизофренії.

Читайте також: Захворювання аутизму,шизофренії має генетичні корені

Піддослідних гризунів піддавали дії препарату, який насичений подрібненими частками в концентрації, яка характерна для години пік в американському містечку середніх розмірів. Миші дихали цією сумішшю протягом чотирьох годин щодня впродовж восьми днів, які порівну розділені між першою і другою тижнями їхнього існування.

Під час експерименту вдалося з’ясувати, що в цей період в головному мозку тварин виникає запалення, що змушує його бічні частини збільшуватися в три рази, що не дає білій речовині нормально розвиватися.

Треба відзначити, що раніше вже було доведено зв’язок між такими змінами і наявністю аутизму і шизофренії у людей. Однак, професор Корі-Слехт воліє утримуватися від висновку про прямий причинно-наслідковий зв’язок. Вона вважає, що можна говорити про «комбінації всіх факторів ризику протягом усього життя».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button