Людина

Як позбутися від нічних кошмарів?

Люди звикли думати, що їх мозок вночі спить, як і весь організм: мозкова активність знижується. Але все працює інакше. Сон і його різноманітні фази можуть змушувати працювати головний мозок набагато активніше, ніж у денний час, коли людина перебуває у звичному стані, виконує різні справи. Істотна кількість матеріалів лише підтверджують ці слова. Статті про зв’язок мозкової активності і сну кажуть, що поки люди сплять, їх мозок встигає очиститися. Метаболіти, що знаходяться у просторах, які оточують судини, починають формуватися швидше — їх кількість різко збільшується.

Так само вчені прийшли до висновку, що час, проведений у сні, дозволяє взаємодіяти відділам нервової системи з різними системами життєво важливих органів. Сон допомагає мозку отримувати потрібну інформацію, проводити аналіз і займатися її відновленням, якщо потрібно. Тому часто сон є визначальним фактором, що робить вплив на загальний стан тіла людини.

Феномен сновидінь не є чужим для більшої кількості людей – з ним стикаються часто і можуть знаходити певну залежність від різних обставин. Люди, які говорять про те, що вони рідко бачать сни, помиляються. Вони просто погано запам’ятовують події, що відбулися в сновидінні. Сни не несуть функціонального значення, лише дозволяють отримувати і обробляти інформацію, витікаючу від систем організму. Існує думка, що людина може запам’ятати все, що колись відбувалося в її житті, але не може швидко відтворити потрібну інформацію. Сновидіння дозволяють це робити, інтегрують дану інформацію з тією, що виходить від внутрішніх органів. Тому характер снів часто залежить від наявності захворювань у людини, її психологічного стану.

Найбільш часта поява кошмарів спостерігається у людей, що перенесли важку травму. Вони можуть набувати посттравматичний розлад, що провокує постійне перебування в стресі. Коли людина стикається з загрозою для життя, смертю близької або ситуацією, яка принесла інші негативні спогади, вона здобуває велику ймовірність до постійного перегляду кошмарів.

Нічні страхи і нічні кошмари все ж відрізняються. Зі страхами людина стикається в повільно хвильовій стадії сну, її відносять до глибоких фазах. При появі нічного страху людина може почати кричати або кидатися з ліжка. Коли її будять і намагаються розповісти про поведінку, вона часто не може згадати сну і причини, що послужила появі даної реакції. Чим ближче ранок, тим швидше людина переходить в стадію швидкого сну. Вона вже може “подарувати” нічні кошмари, їх легко згадати. Іноді в голові спливають чіткі образи і деталі, сон складно відрізнити від реальності. Більшу частину сновидінь люди спостерігають саме у швидкому сні, а близько 40 відсотків відносять до фази повільного сну. Але лікарі запевняють, що й кошмари і страхи дійсно можна віднести до порушень сну.

Для попередження появи нічних кошмарів потрібно чітко стежити за режимом сну: прокидатися і засинати в один час. Не слід переїдати і пити алкоголь на ніч. Лікарі не рекомендують навантажувати мозок і давати йому можливість для прийняття інформації, яка може негативно позначитися на якості сну.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button