Головна / Людина / Вчені показали, як зміна клімату вплине на розмноження людей

Вчені показали, як зміна клімату вплине на розмноження людей

Складена вченими модель показала вплив змін клімату на народжуваність в бідних і багатих країнах.

Міжнародна команда дослідників з Канади, США та Італії склала модель, яка показала, як зміни клімату вплинуть на демографії розвинених країн. Стаття опублікована в журналі Environmental Research Letters.

Нещодавно співробітники Стенфордського університету представили результати дослідження, яке продемонструвало, що з 1961 по 2010 рік глобальне потепління зменшило ВВП на душу населення найбідніших країн на 17-30 відсотків. Розрив показників ВВП на душу населення між країнами з найвищим і найнижчим його рівнем сьогодні приблизно на 25 відсотків більше, ніж він був би без зміни клімату.

Зараз учені з Коледжу Вільямса, Європейського інституту економіки навколишнього середовища та інших університетів простежили за тим, як економічні умови, вибудувані під впливом зміни клімату, впливають на поведінку батьків з різних країн у майбутньому. Вони побудували кількісну модель, яка об’єднує стандартну економіко-демографічну теорію з сучасними оцінками економічних наслідків зміни клімату. Зокрема, вони дивилися, як підвищення температури впливає на сільськогосподарський сектор.

Для моделі автори вибрали Колумбію та Швейцарію — як приклади бідних і багатих країн. У ній вони розглядали шлях людини, починаючи з дитинства: як би батьки вирішували долю дитини та сім’ї, виходячи із запропонованих умов. На їхню думку, стратегії розвитку кардинально відрізнялися в двох країнах.

Оскільки в сільському господарстві потреба у кваліфікованих робітників менше, з урахуванням наслідків змін клімату батьки в таких умовах будуть робити ставку на число дітей, не піклуючись про їх освіту. У розвинених країнах це призведе до зворотного ефекту: батьки більше дбатимуть про конкурентоспроможність дитини, почнуть вкладати гроші в його освіту, а вже потім думати про більшу кількість дітей.

«Підвищення температури по-різному впливає на аграрний і неаграрний сектори. Поблизу екватора зміна клімату завдасть більшої шкоди землеробству. Це веде до нестачі сільськогосподарських товарів, зростання цін і перерозподілу праці. З-за того, що в сільському господарстві кваліфікована праця використовується менше, наша модель показала, що вигода від придбання навичок маленька, що спонукає батьків народжувати більше дітей», — говорить один з авторів Грегорі Кейсі (Gregory Casey).

За його словами, модель оглядає лише один економічний канал, тому не може дати вичерпний звіт про демографічні наслідки, але вивчення інших каналів допоможе доповнити картину.

 
comments powered by HyperComments