Здоров'я

Вплив одного хімікату в пластику призвело до 100 000 передчасних смертей

Кілька вчених настійно закликають повністю виключити фталати з усіх споживчих товарів з міркувань безпеки. Про це повідомляється в дослідженні в журналі Environmental Pollution.

Дослідники з Медичної школи Гроссмана при Нью-Йоркському університеті закликають до термінових нормативних актів, які обмежують використання фталатів у виробництві пластмас. За оцінками вчених, до 100 000 передчасних смертей в США щороку можуть бути пов’язані з впливом цих хімічних речовин.

Фталати — це хімічні речовини, які часто додають в пластмаси, щоб зробити їх більш м’якими й гнучкими. Вони використовуються у виробництві понад 50 років в тисячах різних споживчих товарів. Серед них — продукти особистої гігієни (одеколони, парфуми, мило і шампуні), ліки та обладнання для харчової промисловості.

Великі дослідження на тваринах показали, що вплив хімічної речовини може порушити нормальну функцію гормонів. Нове дослідження, опубліковане в журналі environmental Pollution, спрямоване на вивчення взаємозв’язку між впливом фталатів і смертністю серед 5 303 дорослих.

“Наші результати показують, що підвищений вплив фталатів пов’язано з передчасною смертю» — пояснює Леонардо Трасанде, провідний автор нового дослідження.

Екстраполюючи результати на всіх людей у віці від 55 до 64 років в США, дослідники підрахували, що вплив фталату могло стати причиною 100 000 передчасних смертей щорічно. Економічний збиток від цих ранніх смертей оцінюється більш ніж в 40 млрд доларів США.

Взаємозв’язок між впливом фталатів під час вагітності й аномальним розвитком мозку вивчається не перший рік. Раніше в на цю тему дослідники закликають негайно заборонити використання хімічної речовини при виробництві пластмас.

Вчені пояснюють, навіщо потрібна заборона на використання фталатів не тільки при виробництві пластмас, але і в споживчих товарах. Багато продуктів містять потенційно шкідливу хімічну речовину, але компанії не зобов’язані вказувати його у вигляді інгредієнта. Наприклад, продукти особистої гігієни (шампунь і мило), часто можуть містити фталати в складі ароматизаторів. І споживачі ніколи не дізнаються, що піддаються впливу цієї хімічної речовини, адже аромат — частина комерційної таємниці виробника. Крім того, споживачам дійсно важко читати етикетки з довгими хімічними назвами.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button