Технології

Кевларові шпалери зроблять стіни невразливими для снарядів

Стіни будівлі від вибуху розлітаються на шматки, які можуть поранити і навіть убити людину. Американські військові придумали надміцні шпалери для захисту людей від небезпечних осколків. Шпалери виготовлені з клейкого матеріалу, укріпленого волокнами кевлара. Матеріал швидко клеїться на стіни і серйозно підвищує безпеку укриття для солдатів.

3d5360a88d0eb7e106eeea2f58c61b79

Кевлар використовується скрізь, починаючи від вітрильних судів і закінчуючи бронежилетами. Матеріал відрізняється високою міцністю на розрив по відношенню до ваги, що робить його у п’ять разів міцніше сталі.

[ads2] Кевларові шпалери підвищують міцність стіни, працюючи як вловлюючий екран. Випробування показали, що матеріал надійно захищає цегляні і шлакобетонні блоки від удару металевим ядром. Як видно на відео, незахищена стіна руйнується в одну мить.

“Незважаючи на серію дійсно потужних ударів, металеве ядро так і не змогло пробити стіну,” — кажуть випробувачі.

При невеликому впливі стіна поглинає енергію, в той час як при сильному ударі вона вигинається.

“Балістичні шпалери все ще знаходяться в стадії досліджень і розробок і поки не мають офіційної назви, але одного разу вони будуть запущені у виробництво і випробувані в польових умовах і, сподіваюся, допоможуть врятувати життя людей,” — розповів газеті Huffington Post військовий дослідник Нік Бун (Nick Boone) з армії США.

Коментуючи винахід, аналітик Королівського об’єднаного інституту оборонних досліджень Джастін Бронк повідомив ВВС, що ідея покриття будівель для захисту від уламків і осколків не є новою, але вона дає серйозні тактичні переваги в бою. Матеріал може бути швидко і легко нанесений на різну поверхню.

Читайте також: 

Прототип був показаний на виставці Lab Day Міністерства оборони США. Там же були представлені легкі і гнучкі бронежилети, які будуть готові надійти на озброєння в наступному році.

На виставці можна було побачити роботів, нові медичні прилади, шоломи та інше високотехнологічне обладнання для військових, розроблене тисячами вчених з відомчих лабораторій 22 штатів.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button