Технології

У Японії створили новий високоефективний генератор для приливних електростанцій

Промислова модель генератора, обладнана гвинтами діаметром 7 м, дасть вихідну потужність 543,6 кВт при швидкості потоку води, що дорівнює 4 м/с.

В Японии создали новый высокоэффективный генератор для приливных электростанций

Консорціум японських компаній, в який увійшли кілька виробничих і дві науково-дослідні організації, оголосив про завершення тестових випробувань нового генератора для приливних електростанцій.

В основу технології його роботи ліг «метод фазової інверсії» (phase inversion method).

Як заявили представники компанії «Нові енергетичні та промислові технології» (New Energy and Industrial Technology Development Organization, скор. NEDO), що входить в консорціум, результати випробувань перевершили всі очікування: енергоефективність нового генератора опинилася на цілих 43,1% вище, ніж це передбачалося в процесі проектування. При цьому він дозволяє виробляти електроенергію більшої напруги, ніж традиційні аналоги, що призводить до зниження її втрат. А ще новий генератор потребує менш громіздких підтримуючих пристроїв — за рахунок зміщення обертаючого моменту гвинтів, знижується вплив водного потоку на пристрій.

Випробування тестового пристрою проводилися протягом 4 днів. Конструктивно генератор виконаний з двома гвинтами — переднім і заднім. Застосування другого гвинта дає можливість забезпечити обертання зовнішньої котушки і внутрішнього магнітного стрижня генератора в протилежних напрямках — для більш високої ефективності генерації енергії.

 

Кнопка «Наверх»