Здоров'я

Коктейлі з алкоголю та енергетиками призводять до запою

Австралійські вчені провели дослідження на групі молодих людей. Вони з’ясували, що вживання алкогольних коктейлів, до складу яких входять енергетики, загрожує запоєм. У дослідженні взяло участь 75 австралійських чоловіків і жінок, у віці від 18 до 30 років. Жоден з них не страждав від алкогольної або наркотичної залежності.

foto_cikavosti_24.07.2014-011

 

Першій групі запропонували коктейлі, що складаються з горілки, фруктового соку і енергетичного напою Red Bull Silver Edition. Інша група вживала коктейлі з горілки та соку, змішані тільки з содовою. Після вживання обидві групи відчували себе приблизно однаково. Однак, ті, хто пив коктейль горілка-Red Bull, частіше говорили, що їм сподобався коктейль, і вони з задоволенням випили б ще один.

“Ми не можемо сказати, кофеїн або цукрові добавки роблять вживання подібних коктейлів настільки привабливим. Ми звикли думати, що алкоголь заспокоює. Можливо, енергетичний напій викликає стимулюючий ефект алкоголю. Це і викликає бажання продовжувати пити”, – каже Ребекка Маккетін, співробітник Центру з вивчення старіння, здоров’я і благополуччя в Австралійському Національному Університеті.

Варто відзначити, що вчені не стежили за тим, продовжували молоді люди пити насправді, а лише фіксували їх бажання випити ще по одній. “Не факт, що бажання випити ще призведе до відповідної поведінки, а від бажання залежить досить багато”, – вважає Маккетін.

Читайте також: Змішувати енергетичні напої з алкоголем ризикованіше, ніж споживати звичайний алкоголь

За даними американського центру з контролю та профілактики захворювань у людей, які змішують алкоголь з енергетичними напоями, ризик запою збільшується в три рази. Під запоєм вони розуміють вживання п’яти і більше алкогольних напоїв за короткий проміжок часу для чоловіків і чотирьох і більше-для жінок. Доктор Шон Патрік Нордт також вважає, що змішування енергетиків з алкоголем збільшує ризик зловживання.

“Алкоголь допомагає сором’язливим людям відчувати себе більш товариськими. При цьому від його надмірного вживання з’являється сонливість та інші небажані ефекти. Коли алкоголь змішується з енергетичним напоєм, ці ефекти послаблюються, і людина продовжує пити, замість того щоб йти додому спати”, – зазначає він.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button