Здоров'я

Користь і шкода манго

Батьківщиною манго вважається сонячна Індія. Жителі цієї країни називають його «королем фруктів»: ще б пак, адже соковита, ароматна м’якоть, екзотичний смак і апетитний зовнішній вигляд роблять манго гастрономічною прикрасою будь-якого столу. Однак при вживанні цього плоду в їжу необхідно звернути увагу на такі поняття, як користь і шкоду манго, а вже потім – на його смакові якості.

Користь манго

Плід манго пофарбований у теплі оранжево-жовті тони. Це явна ознака того, що він насичений каротиноїдами – речовинами, які визнані одними з найсильніших антиоксидантами в організмі людини. Згідно з численними дослідженнями, каротиноїди перешкоджають розвитку раку шкіри. До речі, за вмістом бета-каротину манго обійшов навіть моркву, яка вважається одним з основних джерел цього унікального речовини.

Характерна для м’якоті манго в’язкість свідчить про високий вміст танінів, що належать до групи протизапальних і дезінфікуючих засобів. Вони ефективні в разі отруєнь, викликаних, у тому числі важкими металами; а також благотворно впливають на стан порожнини рота.

[ads2] Високий вміст вітаміну С пояснює, чому манго вважається одним з найбільш ефективних профілактичних засобів у боротьбі з грипом, ГРВІ та ГРЗ. Крім того, даний фрукт рекомендований до застосування пацієнтам з нирковими дисфункціями, а також тим, хто помічає за собою симптоми хронічної втоми.

Токсикоз вагітних, запори і діарея, порушення репродуктивної системою у чоловіків і жінок – «король фруктів» допоможе впоратися і з цими делікатними проблемами. Крім того, йому під силу зняти набряки і поліпшити стан шкіри, що особливо важливо для прекрасних дам.

Шкода манго

Втім, не можна забувати і про протипоказання. В першу чергу вони стосуються вживання в їжу незрілих плодів. Справа в тому, що манго, який не досяг своєї стиглості, може викликати коліки, подразнення слизової шлунка і розлад кишечника. Тому плоди, куплені в магазині, краще залишити на пару днів в темному приміщенні, щоб вони остаточно дозріли.

Крім іншого, манго є досить сильним алергеном. Людям, схильним до гострих реакцій, потрібно було або зовсім відмовитися від цього фрукта, або перед вживанням в їжу очистити його від шкірки.

Ще одним найважливішим є протипоказанням «союз» манго і алкоголю. Він може спровокувати подразнення слизових оболонок, а згодом – сильну діарею.

Крім того, завдяки високому вмісту цукрів, манго протипоказаний діабетикам і людям з підвищеною масою тіла.

Якщо добре запам’ятати, в чому полягають користь і шкода манго, можна не тільки регулярно отримувати задоволення від його незвичайного смаку, але і позбутися від ряду соматичних захворювань.

Натхнення: www.kakprosto.ru

Кнопка «Наверх»