Здоров'я

Лікарі назвали “безпечну” дозу алкоголю і сигарет

Медики з Університетської клініки в Саутгемптоні і співробітники Університету Бангора зуміли розрахувати яку кількість викурених цигарок та вживання алкоголю не несе в собі серйозної загрози смертельних захворювань.

Відповідно до результатів їхніх досліджень, для некурців чоловіків, які вживають не більше однієї пляшки вина в тиждень, ризик розвитку раку складає 1%, для жінок з аналогічним “набором” звичок — 1,4%.

У разі ж, якщо алкогольні напої вживаються частіше, то це загрожує розвитком раку шлунка для представників чоловічої статі і раку молочної залози — для жіночого.

При цьому, еквівалент однієї пляшки вина раз на тиждень для чоловіків становить куріння максимум — 5 сигарет, для жінок – 10 сигарет в тиждень.

Однак, якщо чоловік буде випивати три пляшки вина в тиждень, то ризик розвитку раку виникає у нього на 1,9 %, що стосується жінок, то цей показник ще вище — до 3,6%.

Вживання такої кількості спиртного еквівалентно курінню приблизно восьми сигарет в тиждень для чоловіків і 23 сигарет для жінок.

Також варто відзначити, що раніше експерти з Американського онкологічного суспільства повідомили, що гарячі напої здатні викликати розвиток онкопатології стравоходу в 90% випадків.

Дослідження проводилися протягом 10 років і у них були залучені 50 000 добровольців.

За цей період часу лікарі встановили понад 300 нових випадків виникнення раку стравоходу.

На думку медиків, щоб отримати небезпечну хворобу, було достатньо щодня випивати 700 мл чаю, температура якого була не нижче 60 С.

Також фахівці з Королівського коледжу Лондона опублікували дані про перші ознаки раку головного мозку, спираючись на отримані дані від пацієнтів клінік, яким діагностовано захворювання.

Так, багато людей відчували проблеми з пам’яттю і втратою рівноваги, однак списували ці ознаки на вікові зміни і не поспішали до лікарів.

Також серед симптомів були названі денна сонливість, хронічна втома без причини і проблеми з мовленням.

Люди почали звертатися за лікарською допомогою лише після того, як самі почали підозрювати розвиток деменції або перенесеного інсульту. Також деякі скаржилися на різке погіршення зору.

Як відомо, рак головного мозку утворюється з-за нескінченного поділу епідендімальних клітин, олігодентроцитів, астроцитів.

Ці тканини раніше являли собою важливу складову частину мозкових оболонок, гіпофіза і т. д., але потім починали перероджуватися в злоякісні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments