Здоров'я

Лікарі назвали чотири основні ознаки нездорового кишківника

Лікарі розповіли про симптоми, які можуть свідчити про проблеми у функціонуванні органів травлення. Серед них експерти виділили чотири основних ознаки нездорового кишківника.

Однією з перших ознак того, що в роботі кишківника стався збій, є різке схуднення. Лікарі відзначають, що, якщо ніяких спеціальних дієт не дотримувалося, були відсутні які-небудь серйозні стреси, а рівень фізичної активності не зазнавав змін, але, незважаючи на це, вага все одно почала стрімко зменшуватися – це тривожний симптом. Він може сигналізувати про багато небезпечних захворювань, однак у першу чергу, медики рекомендують пацієнтам, які мають подібні проблеми, перевірити органи травлення.

Другою ознакою вчені називають пригніченість і погіршення настрою. Ці, здавалося б, не пов’язані з кишківником симптоми, насправді здебільшого викликані саме перебоями в його роботі. Причиною тому продукування органом гормону радості-серотоніну, який порушується при наявності певних захворювань.

Також про дисбаланс мікрофлори кишківника свідчить і раптово виявлена тяга до солодкого, якщо такої раніше не спостерігалося. Бажання з’їсти якомога більше шоколаду або додати в каву кілька додаткових ложок цукру може говорити про наявність в органі травлення грибкових мікроорганізмів, яким для життєдіяльності і росту потрібна велика кількість глюкози.

Останнім же зі списку основних ознак нездорового кишківника є безсоння. Воно може бути викликане як психічними факторами начебто стресу або перевтоми, так і буває спровокована деякими захворюваннями або дисфункцією шлунково-кишкового тракту. Здебільшого проблеми зі сном викликає все той же недолік серотоніну, який впливає і на настрій загалом.

Кнопка «Наверх»
Закрыть