Технології

Lilium представила повітряний мікроавтобус-аеротаксі на сім пасажирів

Німецька компанія Lilium показала семимісний електричний літальний апарат, розрахований на перевезення пасажирів в умовах міста з використанням вертикальних зльоту і посадки. Як очікується, до 2024 року модель буде готова до комерційної експлуатації.

Lilium розробляє аеротаксі з 2018 року, а в 2020 році планер літака отримав в Європейському агентстві авіаційної безпеки (EASA) сертифікаційний базис CRI-A01. Цей офіційний документ, який видається перед оформленням сертифіката, містить інформацію про основні технічні, адміністративні та інші проблеми, які потрібно усунути для успішного отримання дозволу на польоти для нового повітряного судна.

CRI від EASA дійсний не тільки в Європі, зокрема, його приймає Федеральне управління цивільної авіації США. Скориставшись цим, Lilium вже подала заявку на сертифікацію і в європейську, і в американську регулюючі організації.

Передбачається, що крейсерська швидкість електролітака складе 280 км / год, а дальність польоту – понад 250 км. Важлива відмінність проєкту Lilium від більшості інших аеротаксі полягає в великій місткості. Можливість брати на борт сім пасажирів дозволить ефективніше використовувати літальний апарат в умовах обмеженості інфраструктури, що неминуче для початкового етапу розвитку сервісів аеротаксі.

Розробка Lilium наділена нестандартною силовою установкою. За створення тяги відповідають 36 невеликих імпеллер, укладених в аеродинамічне кільце повітряних гвинтів. Вони встановлені в блоках на кожному з чотирьох крил моделі. Поворотна конструкція кріплення двигунів дозволяє їм приймати вертикальне положення на час зльоту і посадки. За заявою Lilium, імпелери працюють тихо, тому оснащений ними літальний апарат підходить для використання в міському середовищі.

Для отримання коштів на створення аеротаксі стартап планує стати публічною компанією і вийти на біржу NASDAQ, яка спеціалізується на торгівлі акціями високотехнологічних компаній. Для цього Lilium проведе злиття з SPAC-фірмою Qell Acquisition Corp. В результаті буде утворена організація вартістю близько 3,3 мільярда доларів США. На етапі PIPE, тобто приватних інвестицій в акціонерний капітал, ціна однієї акції становитиме 10 доларів.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button