Здоров'я

Вчені встановили: шизофренія являє собою відразу 8 різних розладів з власними наборами симптомів

Американські вчені з медичної школи Сент-Луїса прийшли до висновку, що насправді шизофренія є сукупністю 8 розладів, кожне з яких має свої власні симптоми. Медикам вдалося ідентифікувати 8 генетичних варіацій, які можуть стати першопричиною розвитку шизофренії з імовірністю 70-100%. Адже, як відомо спадковий фактор має 80% вірогідність розвитку шизофренії.

018d44b2b4e7f63836b54bcba8c7719a

В рамках вивчення суті шизофренії медики використовували новий спосіб дослідження. Саме він і дозволив знайти 8 видів відхилень. В рамках цього дослідження фахівці проаналізували 4000 чоловік. Цей детальний аналіз дозволив з’ясувати, що кожне з шизофренічних розладів відбувається під впливом того чи іншого гена.

[ads2] За словами одного з дослідників: 
«Гени не працюють самі по собі. Вони функціонують спільно — як оркестр. І щоб зрозуміти, як вони працюють, необхідно знати не тільки хто в цьому «оркестрі» є, але і як вони взаємодіють один з одним».

Проаналізувавши понад 700 тисяч генетичних змін, дослідники прийшли до висновку, що у людей, у яких спостерігається марення або галюцинації в організмі присутні генетичні мутації, які в 95% випадків призведуть до шизофренії. У людей з проблемами поведінки і мови, наявні генетичні відхилення в 100% випадків також приведуть до розвитку симптомів шизофренії. Таким чином, усі отримані результати були систематизовані дослідниками 8 кластерів варіацій генів, які в кінцевому підсумку призводять до шизофренії.

Читайте також: 

Дослідники також відзначили: «Практично виключена можливість того, щоб у людей з цими генетичними варіаціями не розвивалася психічні розлади. Те, що нам вдалося зробити зараз, після десяти років розчарування в області психіатричної генетики, це, безумовно, великий успіх. Ми даємо можливість колегам створювати ліки, здатні боротися з конкретними симптомами шизофренії».

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button