Головна / Фото / Лютеція — астероїд або інопланетний корабель? (фото)

Лютеція — астероїд або інопланетний корабель? (фото)

Європейське космічне агентство (ESA, European Space Agency) викладає у вільний доступ фотографії космічного зонда «Розетта» і серед них є знімок зроблений зондом «Розетта» влітку 2010 року на якому зображений астероїд «Лютеція».


Про цей астероїд вчені кажуть, що він являє собою зупинений в розвитку «зародок» планети, який не зміг перетворитися в більш велике небесне тіло на зорі еволюції Сонячної системи.

Лютеція — космічний об’єкт неправильної форми розміром 132 на 101 на 76 кілометрів. У липні 2010 року вчені провели заміри температури, щільності і хімічного складу цього астероїда за допомогою приладів «Розети».

Кратери та інші форми рельєфу на поверхні астероїда покриті товстим шаром пилу, яка за своїми властивостями нагадує місячний реголіт. Діаметр деяких кратерів на поверхні Лютеції досягає 20 або навіть 55 кілометрів. За своїми контурами і пристрою вони схожі з «вм’ятинами» на поверхні Фобоса, супутника Марса.

Лютеция - астероид или инопланетный корабль?
На представленій фотографії на абсолютно чорному тлі ми бачимо астероїд «Лютеція», все чітко і чудово, дуже чудово для знімка, зробленого в реальних умовах. Таке враження, що хтось у космічному агенстві добре попрацював над редагуванням цього знімка.

Лютеция - астероид или инопланетный корабль?

Лютеция - астероид или инопланетный корабль?
Якщо взяти оригінальну фотографію і обробити її збільшивши яскравість, насиченість, контраст, то виявляються приховані за цим ідеально чорним фоном деталі. Як результат, можна побачити зовсім інший «астероїд Лютеція», який стає більше схожим на якийсь штучний об’єкт, ніж на простий астероїд.