Земля

Макаки впізнають себе в зеркалі

Команда вчених з Академії наук Китаю під керівництвом Ненга Ґонґу (Neng Gong) за результатами експериментів прийшла до висновку, що макаки можуть розрізняти своє відображення в дзеркалі, якщо їх попередньо навчити цьому. Макак-резуси, з якими працювали вчені, навчилися користуватися дзеркалом, щоб досліджувати своє тіло, що вважалося раніше неможливим для цього виду мавп. Результати роботи опубліковані в журналі Current Biology.

09-01-15-foto-600x375-1

У ході експерименту вчені світили слабким лазерним променем в обличчя мавпі. Після кількох тижнів тренувань макаки змогли навчитися розпізнавати в дзеркалі своє обличчя і точку від лазера, спрямованого на нього. Вони тягнули руки до цієї точки, а після цього часто нюхали свої пальці. Саме така поведінка довела Ґонґу і його колегам, що їх піддослідні навчилися впізнавати себе в дзеркалі.

[ads2] Одного разу навчившись використовувати дзеркало, мавпи і далі досліджували частини свого тіла за допомогою нового для них інструменту. За словами дослідників, в мозку мавпи вже існує основне «обладнання» для розпізнавання себе в дзеркалі, але їм потрібно ще відповідне «програмне забезпечення», яке вони і отримують в ході навчання.

Читайте також: Мавпи винайшли соцмережі

Раніше вже було показано, що здатність впізнавати себе в дзеркалі є, наприклад, у шимпанзе, орангутангів і горил (і, до речі, у слонів, що підтверджує популярну думку про їх розумові здібності).

Вчені пишуть, що розуміння механізмів навчання цього виду макак дозволить їм краще розібратися і з людськими пізнавальними процесами. Зокрема, знайти спосіб допомогти людям, які внаслідок різних захворювань (наприклад, хвороба Альцгеймера) не впізнають себе в дзеркалі.

Натхнення: scientificrussia.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button