Людина

Встановлена частина мозку, що відповідальна за відчуття справедливості при оплаті праці

Група фахівців на чолі з Олександром Каппеленом вивчила, як саме людський мозок реагує на положення, коли оплата нашої праці не відповідає всім витраченим на роботу зусиллям.

foto_cikavosti_16.10.2014-017_resized

У дослідженні брали участь 48 чоловіків віком від 20 до 33 років, чий середній вік становив 24,8 року. Всі добровольці повинні були виконувати нудну офісну роботу (запечатування конвертів з листами для відправки і заповнення бази даних), при фіксованій оплаті за кожну годину праці. Учасники завжди працювали в парах, виконуючи завдання в продовження 30, 60 або 90 хвилин, але так, щоб вся сума робочого часу в парі склала 120 хвилин. Після завершення експерименту учасникам виплатили всі зароблені ними гроші. Проблема ж полягала в тому, що сума, належна партнерам за підсумками двох годин роботи, не завжди розподілялася справедливо.

Читайте також: Мозок 40-річної людини за розмірами можна порівняти з мозком 7-річної дитини

В ході дослідження експерти фіксували нейронну активність стріатума у відповідь на таку ситуацію. Результати показали, що, якщо якийсь чоловік отримував чесно зароблену суму грошей, активність смугастого тіла абсолютно не змінювалася. Якщо ж коштів було менше або більше – апарат фіксував спалах нейронної активності.

Натхнення: innovanews.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button