Людина

Чи стане кіберспорт олімпійським видом спорту?

Кіберспорт ось уже не перший рік бореться за офіційне визнання видом спорту. А колишній творчий директор компанії Blizzard Entertainment взагалі вважає за доцільне включити його в Олімпійські ігри.

Нещодавно до цього обговорення підключилася і людина, яка зробила чимало для ігрової індустрії в цілому, – Роб Пардо. Роб 17 років був творчим директором в компанії Blizzard Entertainment. Тієї самої компанії, яка подарувала світові такі легендарні ігри, як Warcraft, StarCraft і Diablo. До їх створення, до слова, Роб Пардо мав пряме відношення.

06-01-15-foto-600x411-1

Пардо висловив бажання включити кіберспорт до складу Олімпійських ігор. Він вважає, що традиційний спорт і кіберспорт відрізняються не настільки кардинально, щоб розділяти їх. Отже, змагатися можна в рамках одного глобального заходу на кшталт Олімпіади.

[ads2] На думку Роба Пардо, кіберспорт вимагає цього ж змагального “комплекту” навичок, що і будь-який інший вид спорту: швидкість мислення, рефлекси, вміння швидко приймати рішення на підставі ситуації. Також Пардо додав, що багато залежить від того, що саме вважати спортом. Так, якщо називати спортом щось, що вимагає великих фізичних зусиль, то тут кіберспорт, ясна річ, не підходить. З його точки зору, деякі дисципліни Олімпіади викликають не менші сумніви.

Однак, як виявилося, з Пардо згодні далеко не всі імениті представники індустрії розваг. Приміром, президент телеканалу ESPN (канал транслював ЧС з Dota 2) Джон Скіппер вважає, що кіберспорт не те що в Олімпіаду включений не буде, він взагалі спортом називатися не може.

Читайте також: Професійні геймери «старіють» після 24 років

Незважаючи ні на що кіберспорт продовжить розвиватися і наближатися до свого всесвітнього визнання. Вже зараз в США офіційної спортивною дисципліною визнана гра League of Legends. А учасники професійних команд отримують американські візи на умовах, які пропонуються бейсболістам MLB або хокеїстам NHL. Багато в чому це стало можливим завдяки творцеві гри – студії Riot Games. Проник кіберспорт і в освітню сферу. Так, Університет Роберта Морріса включив одну популярну гру поряд з футболом і баскетболом в програму студентських змагань.

На даний момент кіберспорт вже офіційно визнаний у багатьох країнах світу.

Натхнення: innoros.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button